Ciekawe szczegóły na temat kontroli dostępu.

Niegdyś uczęszczając do pracy nie byliśmy w takim stopniu bezpieczni, jak obecnie. Nie było kamer, kart dostępu, wszelakich kontroli elektronicznych. Teraz technika wyszła do przodu co wykorzystują wszyscy w każdej dziedzinie. zarówno pracodawca w miejscu pracy pragnie aby jego pracownicy mieli zapewnione bezpieczeństwo.

Pewną z takich nowości jest kontrola dostępu regulowana poprzez bramki obrotowe. w jaki sposób to działa? Na ogół podczas zatrudnienia zostaje wyrobiona karta z informacjami o pracowniku (imię, nazwisko, zdjęcie). Karta może być wyposażona w jeden z dwóch rodzajów bezpieczeństwa – chip czy kod kreskowy, jaki reaguje podczas skanowania i wówczas bramki zostają otwierane. Powoli kody kreskowe przestają być tak popularne, jak chipy. Z jakiego powodu? Dlatego że, gdy często jest prowadzona kontrola dostępu poprzez ów bramki obrotowe to kod kreskowy pozostaje zwyczajnie starty.


Kontrola dostępuBy wydłużyć życie tego rodzaju kart można włożyć je do silikonowych albo plastikowych pokrowców. Jest to całkiem stosowna metoda choć nie jest niezawodna – kod kreskowy i tak prędzej czy później zostanie przetarty, co zdoła skutkować brakiem dostępu do miejsca zatrudnienia. Nawet pracownik, jaki jest zatrudniony kilka, kilkanaście lat po utracie takiego kodu raczej nie pozostanie przepuszczony poprzez bramki obrotowe. A to dlatego, iż kontrola dostępu jest w pełni zautomatyzowana i niezwykle rzadko możemy spotkać jeszcze dodatkowo ochroniarza.

Kontrola dostępu

Spoglądając na liczbę dokonywanych wykroczeń w miejscu pracy przez osoby niezatrudnione w danym zakładzie, ów rozwiązanie sprawia, że pracownicy czują się bezpieczniej. Rzecz jasna zawsze zachodzi możliwość, iż i mimo tych nowomodnych zabezpieczeń coś złego może się nam przytrafić. Wobec tego jednak trzeba mieć oczy szeroko otwarte, a wszystkie wątpliwości na temat bezpieczeństwa natychmiast kierować do zarządcy. Przyzwoity chlebodawca nie zostawi sprawy biernej.

Dodaj komentarz