Co powinno się znać odnośnie jagody kamczackiej sadzonki?

Lonicera caerulea, to znaczy jagoda kamczacka to wyjątkowo nieczuły na niskie temperatury (aż do -45 stopni Celsjusza) oraz susze. Krzak, hodowany ze względu na swe owoce. Wywodzi się z północno-wschodniej Azji (Chiny, Syberia). W Polsce znana zarówno jako wiciokrzew kamczacki. Uprawa tej długowiecznej rośliny, jaka jest w stanie owocować nawet do 35 lat, jest właściwie niewymyślna. Cenią stanowisko słoneczne, glebę o trochę kwaśnym pH. Powinno się użyźniać ją co dwa lata, a pędy obcinać raz na pięć.

Jagoda kamczacka sadzonki

Sadzonki krzaka osiągają wysokość do 2 m. Białożółte kwiaty kwitną od kwietnia. Owoce jagody kamczackiej mają średnicę ok. 2 – 3 cm, purpurową barwę oraz okryte są nalotem. Mają słodko-kwasowy smak, są mięsiste z charakterystyczną cierpkawością. Rodzenie zaczyna się nieco wcześnie, dlatego że już od połowy maja. Owoce są niezwykle pełnowartościowe, obfite w witaminy i składniki odżywcze a także mają właściwości antyseptyczne, przeciwutleniacze jak również wspomagają oczyścić organizm z toksykantów. Nadają się do wytwarzania soków, konfitur, dżemów, ale także do przygotowywania deserów, placków, ciast lub dekoracji sorbetów, bowiem doskonale smakują surowe. Wolno je osuszać oraz zamrażać.

Odmienne cechy to obniżanie ciśnienia tętniczego oraz umacnianie naczyń krwionośnych. Przyspieszają dodatkowo metabolizm. Napar z jagód jest funkcjonalną procedurą w bitwie z zaziębieniem oraz infekcjami krtani; przydają się także do stworzenia likierów lub wina. Tak samo cenne są liście i kwiaty jagody kamczackiej, wywar z nich można używać jako płukankę antyseptycznżą.
Jagoda kamczacka sadzonki to obligatoryjna pozycja na wykazie zakupów wszelkiego ogrodnika, któremu na sercu leży dbałość o zdrowie własne i jego bliskich. Uprawianie jagody kamczackiej w naszym kraju zyskuje na modzie z uwagi na niskie potrzeby rośliny, jej cechy uzdrawiające jak również przedwczesne owocowanie.

Dodaj komentarz