Czy opieka nad mamą i tatą jest ciężka?

Rodzice to ważni ludzie w waszym życiu. Byliśmy z nimi od początkowych chwil naszego życia. Właśnie oni nauczyli nas wszystkiego, czego umiemy. Rodzice też byli z nami w zdrowiu a także chorobie. To dzięki nim umiemy lubić siebie i innych ludzi. To, że jesteś w stanie dać sobie radę z przciwnościami życia na codzień to także ich zasługa. Od początku mówili, byśmy mięli wiarę w samych siebie i kierowali się sercem w stosunku do innych. Byli po prostu sobą. Także poniektóre decyzje życiowe np. ów związane z edukacją albo wyborem przyszłej profesji są wynikiem ich rad.

W waszym domu panowała przyjemna, sprzyjająca rozwijaniu się potomków atmosfera. Można o tym gadać, bo sami tego doznaliśmy. Rodzice strzegli, aby ognisko domowe, które skrupulatnie ożywiali, pod żadnym pozorem nie zgasło. Pełnili funkcję waszych opiekunów. To dzięki nim byliśmy bezpieczni oraz kochani.

opieka nad osobami starszymi wrocław

Gdy , naszym obowiązkiem jako potomków jest zapewnienie im dobrej troski. Musimy zadbać, aby nasz lokal był należycie ocieplany. W kuchni na rodziców czekał smaczny posiłek, najlepiej gorący. Najważniejszą rzeczą, której powinniśmy obowiązkowo przypilnować, są wizyty u lekarzy i ważne badania lekarskie. Seniorzy bardzo często zapominają wziąć przepisanych im lekarstw. Nie wynika to z ich niedobrej woli. Wiąże się raczej z ich sklerozą oraz trudnością z zachowaniem koncentracji.

My młodzi, ich pociechy powinniśmy sprawować nad tym wszystkim dozór. Regulowanie rachunków za gaz, energię elektryczną, pobór wody to dla seniorów czasami zbyt wiele. Nie poradzą sobie po prostu z przemianami, jakie zaszły w ich ciele.

Etap życia zrobił swoje, trochę ich dobił tak cieleśnie, jak psychicznie. To w naszym interesie jest, by nasi rodzice zachowali jak najdłużej wigor. Opieka nad seniorami to praca na pełen etat. Lecz nie zawsze mamy czas im pomóc.Jednakże jeżeli będzie taka potrzeba. Nie wolno się wahać, jesteśmy im to winni.

Artykuł przygotowany dzięki pomocy firmy www.trusty.pl

opieka nad osobami starszymi wrocław

Dodaj komentarz