Czyste auto kontra brudne – o szamponach słów kilka

Wraz z nadejściem lata coraz większa liczba osób myśli o urlopie. Jedni spędzają go aktywnie, wędrując po górach, inni wylegują się na nadmorskich plażach, jeszcze inni bywają w odwiedzinach u rodzin. Równie dobrym, i coraz bardziej popularnym, sposobem na celebrowanie kilku wolnych dni w roku jest wypoczynek na działce. Wiadomo, że wylegiwanie się na słoneczku i grillowanie w końcu może się znudzić. Może więc warto zabrać się za coś pożytecznego? Umyjmy swój samochód! W końcu w oślepiającym blasku słońca widać każdy zaciek po deszczu, każdy pył czy owady na masce. A na działce mamy wiaderko, mamy wodę z węża ogrodowego, mamy ładną pogodę…

Szampon do mycia samochodu

Abstrahując, mycie pojazdu w myjniach automatycznych to dla samochodowego lakieru zabójstwo. Takie odstępstwo jest bardzo pożądane! Szczotki myjące w takich myjniach mogą powodować niemałe szkody, gdyż najczęściej nie są idealnie czyste, a dla lakieru niebezpieczne może być nawet najdrobniejsze ziarenko piasku. Zostawia nam ryskę, która potem wręcz „boli w oczy”, kiedy się na nią patrzy. Aby uniknąć przykrych niespodzianek w postaci nowych, kolejnych rys na naszym lakierze najlepiej jest czyścić pojazd ręcznie, używając do tego celu specjalistycznego i czystego sprzętu oraz odpowiednich środków myjących, wśród których najbardziej popularne są szampony samochodowe. Pozostaje jeszcze niesamowicie istotna kwestia – jaki wybrać szampon do mycia samochodu? Chociaż mężczyznom wystarczy najbardziej klasyczny preparat, który się pieni i ma na sobie napisane „mydło”, tak w kwestii auta jest to wysoce bardziej skomplikowane. Szampony do samochodów są różne, ich firm i rodzai jest wiele, zupełnie jak z szamponami do włosów dla kobiet. Wyróżniamy takie z woskiem, bez niego, z odżywką, tzw. 2w1… Posiadają one różny skład, różną skuteczność i różne ceny, które najczęściej uwarunkowane są konkretną firmą i atrakcyjnością opakowania. Jak zatem w gąszczu produktów wybrać ten jedyny, który w 100 procentach spełni nasze oczekiwania, a przy tym będzie w pełni bezpieczny dla naszego pojazdu?
szampon do mycia samochodu
Jeśli na karoserii Twojego samochodu siedzi wosk za kilkaset złotych, warto zainwestować w szampon, który zapewnia znakomite mycie i poślizg, a przy okazji pozostawi nienaruszoną warstwę ochronną. Dzięki takiemu poślizgowi auto myje się znacznie wygodniej – woda szybciej spływa z lakieru, w efekcie czego auto szybciej schnie. Natomiast jeśli zależy Ci z jakiś względów na małym opakowaniu i dużej wydajności, wybór też będzie znacznie inny. Jeśli wyznacznikiem jest niska cena szamponu do mycia samochodu, wybór z pewnością będzie inny. Z pewnych szamponów będziesz zadowolony mniej lub bardziej jako ich użytkownik. Trzeba je po prostu przetestować i pamiętać, że czasami warto dopłacić parę złotych więcej, żeby mieć preparat wysokiej jakości.

Dodaj komentarz