Podłoga na balkonie z deski z kompozytu

Odpowiednia podłoga na tarasie to podstawa

Każdy posiadacz balkonu lub tarasu wie, jak ważna jest odpowiednia podłoga na nim umieszczona. Musi spełniać wiele funkcji, ale powinna być też miła dla oka i spójna z wybraną aranżacją. Balkon lub taras to pomieszczenia, które są narażone na niekorzystne działanie różnych warunków atmosferycznych.

Jaka powinna być dobra podłoga?

Przede wszystkim muszą być odporne na deszcz, nie niszczyć się od opadów śniegu oraz nie tracić koloru od promieni słonecznych. Musi być to podłoga, która jest przyjemna dla stóp, wygodna i trwała. Bez wątpienia łatwość utrzymania czystości (mycie, odkurzanie) i odporność na plamy i zarysowania są bardzo istotne.
Często wykorzystywanym materiałem jest gres lub inne „płytki”, lub inaczej mówiąc kafelki układane na podłodze balkonu czy tarasu. Są bez wątpienia bardzo dobrym materiałem, który jest odporny na warunki atmosferyczne. Łatwo utrzymać je w czystości, deszcz czy śnieg im nie straszny. Mają jedną istotną wadę, są zimne, więc poranne przejście się na balkon bez obuwia nie należy do najprzyjemniejszych. Jednak mają swoją grupę zwolenników. Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie sztucznej trawy. Jest stosunkowo łatwa w utrzymaniu i ładniej się prezentuje, a chodzenie po niej jest przyjemniejsze niż po zimnych płytkach. Coraz bardziej popularne stają się deski z kompozytu. Jest to materiał wytrzymały i niezwykle łatwy w utrzymaniu, że zjednuje sobie coraz większą rzeszę fanów. Na rynku mamy do wyboru ogromną ilość rodzajów desek z kompozytu, w różnych kształtach, kolorach, fakturach, grubościach itd. Materiał ten idealnie nadaje się do wykorzystania na zewnątrz, jest łatwy w montażu.

Deski z kompozytu świetnie imitują podłogę z drewna

Dzięki deskom z kompozytu, które świetnie imitują drewnianą podłogę, można stworzyć bardzo dobrą bazę do aranżacji tarasu czy balkonu. Wybór ten będzie korzystniejszy cenowo, posłuży latami i nie sprawi problemu w utrzymaniu. Samo układanie takiej podłogi jest banalnie proste, nie potrzeba zbyt wielu narzędzi ani czasu, by w weekend odnowić balkon i zmienić mu aranżację na taką, w której będziemy mogli odpoczywać po ciężkim i stresującym dniu.

deski z kompozytu

Dodaj komentarz