Gdzie przyda się identyfikator RFID?

Identyfikatory RFID

stosują technikę radiową aby przesłać sygnał. Nie występuje tu obowiązek połączenia pomiędzy plakietką a daną powierzchnią, jak w sytuacji identyfikatorów magnetycznych. Plakietki skierowane są do identyfikowania eksploatorów systemu.

Dostęp do znajdujących się w tym miejscu informacji staje się łatwy oraz wygodny. Sprawdzać da się w danym miejscu i w odpowiednim dla nas czasie. Identyfikatory mają swą pamięć, która wynosi między 64 i 128 bitów – jest to wystarczająca zawartość by spełniać główne potrzeby. Zdołają pojawić się w formie plakietek z plastiku, breloków, taśm na rękę, tagowania, etykiet papierowych, i tak dalej.

W środku karty dostępna jest antena a także chip a do tego kod, jaki został przeznaczony konkretnej jednostce. Znak do czytnika jest przesyłany w czasie, kiedy plakietka pojawi się w jego rejonie. Struktura odczytywania pozwala na identyfikowanie sporej liczby etykietek w jednakowym czasie. Wykorzystane potrafią pozostać różne częstotliwości, poprzez co ustalamy odległość odczytywania identyfikatora.

identyfikatory RFID

Dystans może wynieść od kilku cm, nawet do kilku metrów. Największym powodzeniem cieszą się w halach magazynowych, na produkcji, sprzedaży, firmach, działalnościach z zakresu medycyny. Posiadają duże wykorzystanie chociażby jako: etykietki odzieży, naklejki na dokumenty, zbiory w bibliotekach, na opakowaniu, także jako bilety w komunikacji miejskiej. Skanery posiadają tutaj tak samo kluczową funkcję. Po dostaniu sygnału, odpowiednio dekoduje a także przesyła wiadomości do głównego urządzenia. Potrafią być jednostkami indywidualnymi oraz funkcjonować bez konieczności specjalnej obsługi, np. w bramkach, wejściach.

Zdołają także stać się urządzeniami ruchowymi, chociażby zlokalizowane przy wózku widłowym, koszu, czy odmiennych rzeczach. Po odebraniu sygnału z czytnika znajdującego się w pobliżu, skaner powoduje alarm, lub roznosi zawiadomienie odpowiednim postaciom.

Dodaj komentarz