Informatyka w firmie

W dzisiejszym świecie technologia rozwija się w bardzo szybkim tempie. Obecnie kto nie podąża za nowinkami technologicznymi zostaje w tyle i zaczyna przegrywać z konkurencją, która swoją politykę prowadzi w sposób nowoczesny. Dlatego właśnie tak ważne jest odpowiednie zaplecze informatyczne. Nie ważne jaką branżą zajmuje się twoja firma, jeśli korzystasz w biurze z komputerów, czy prowadzisz firmową stronę internetową to dobrzy informatycy są dla ciebie niezbędni. Jednak tutaj pojawiają się pytania, czy warto tworzyć osobne stanowisko i zatrudnić informatyka, czy może skorzystać z usług zewnętrznej firmy. Jest to rzeczywiście ważne pytanie, gdyż i jedno i drugie wiąże się z pewnymi kosztami oraz ma swoje plusy i minusy.
outsourcing it
Jeśli zdecydujemy się zatrudnić informatyka w swojej firmie (lub kilku informatyków, w zależności od wielkości firmy i zapotrzebowania), to mamy pewność że jest on na miejscu, w firmie, zawsze wtedy, kiedy będziemy go potrzebować. Jednak często może okazać się, że z komputerami, czy siecią jest wszystko w porządku, a nasz pracownik będzie siedział bezczynnie. Wtedy może to okazać się kosztowne, bo będziemy mu płacić za samo siedzenie przy biurku. Dlatego warto zastanowić się nad zleceniem działań informatycznych firmie zewnętrznej. Profesjonalnie nazywa się to outsourcing it. Jest to dobry sposób na obniżenie kosztów związanych z informatyką w naszej firmie, ale przy jednoczesnym zachowaniu profesjonalnego wsparcia fachowców. Nie ważne czego dokładnie potrzebuje twoja firma, bo większość firm ma bardzo szeroką ofertę i do każdego zlecenia podchodzą indywidualnie. Oczywiście jednak warto wcześniej zastanowić się czy rzeczywiście takiej pomocy potrzebujemy. Bo jeśli nasza firma jest mała i pracuje się w niej dosłownie na kilku komputerach, to może takie wsparcie nie jest nam wcale potrzebne? Ale oczywiście dla większych firm, taka pomoc jest wręcz wskazana.

Jak widać obydwa rozwiązania mają swoje plusy i minusy, jednak zaangażowanie zewnętrznej firmy wydaje się bardziej opłacalne.

Dodaj komentarz