Jakie rękawiczki komunijne wybrać ?

Ostatnio, kiedy moje dziecko miało swoją pierwszą komunię w maju, bardzo dużo czasu poświęciliśmy na zakup i szukanie rękawiczek komunijnych. Rękawiczki komunijne, które chciała sobie kupić moja córka, miały być idealne i zgodne z jej oczekiwaniami i marzeniami. Ich poszukiwania okazały się jednak prawdziwą przyjemnością. Miło mi było patrzeć na to, że moje dziecko tak bardzo przykłada do tego wagę i, że rękawiczki komunijne są dla niej tak ważne.

Rękawiczki komunijne

Nie zdawałam sobie wcześniej sprawy, jak obecnie jest ich wiele modeli, rodzajów, kolorów i fasonów. Naprawdę każdy znajdzie dla siebie te idealne rękawiczki komunijne! Jeśli chodzi o fason to mamy te bardziej lub i mniej dopasowane. Rękawiczki komunijne również mogą różnić się materiałem wykonania, są takie bardziej błyszczące oraz mniej. Moje dziecko chciało z matowego materiału, najlepiej zamszowe. Jest ich również różna długość. Niektóre są krótkie, a inne mogą sięgać Waszym dzieciom nawet przed łokieć. Przekonałam się również podczas poszukiwań, że rękawiczki komunijne mogą różnić się kolorem! Są te bardziej białe i np. kremowe. I na koniec oczywiście różnią się one wykończeniem i zdobieniami. Mamy takie kompletnie gładkie i proste, jak i te mocno zdobione. Niektóre mają np. przyszyte wstążeczki, kokardki, perełki czy nawet cyrkonie i cekiny. Są również rękawiczki komunijne z ładnymi wyszyciami. Naprawdę jest obecnie ich tak dużo i są tak ciekawe, że ciężko będzie Wam wybrać te idealne i jedyne.
rękawiczki komunijne
Moje dziecko akurat postawiło na bardzo skromny i prosty rodzaj. Jej rękawiczki komunijne były białe, krótkie i miały tylko doczepione delikatne perełki przy wykończeniu. Były cudowne! Do dzisiaj ma je w swojej szafie i zostawiła się sobie na pamiątkę tak ważnego dla niej dnia.
Rękawiczki komunijne, które założyła bardzo ładnie podkreśliły jej całą kreację podczas tak ważnego i wyjątkowego dla niej dnia. Okazały się być idealnym dopełnieniem jej całej kreacji, tym bardziej że były one dobrane zarówno do sukienki, butów jak i całej stylizacji. Rękawiczki komunijne również nie były bardzo drogie i nie były ważnym wydatkiem w naszym budżecie komunijnym. Na samym początku nie byłam do nich w stu procentach przekonana, ale ciesze się, że ostatecznie się na nie zdecydowaliśmy. Jeśli Wy również cały czas mocno się wahacie i nie jesteście pewni czy Wasze dziecko na pewno ich potrzebuje, to radzę się w nie zaopatrzyć. Myślę, że na pewno nie pożałujecie swojej decyzji i rękawiczki komunijne również sprawdzą się bardzo dobrze u Waszego dziecka.

Dodaj komentarz