Jakie są style wnętrzarskie?

Współcześnie osoby coraz więcej patrzą się na to, jak wyglądają wnętrza ich mieszkań, lecz również pragną, żeby ich wystrój był w modzie i zgodny z najnowszymi nurtami.

luksusowe meble

Cygal

Nasze człowieczeństwo coraz to bardziej się bogaci i coraz to większą wagę przykłada do mody i światowych trendów. Architekt wnętrz to zawód, jaki z miesiąca na miesiąc zyskuje coraz większą popularność wśród studentów, ale też klienci coraz rychlej wchodzą do sal architektonicznych w wypatrywaniu inspiracji i porad, jako dobrze i funkcjonalnie urządzić własne cztery ściany. Dobry projektant nie tylko umie zrobić wspaniały a także funkcjonalny zarys pokoju, ale również umie trafnie dopasować pokój do naszych widzi mi się.

W chwili obecnej niezmiennie od kilku już lat wiodącymi nurtami wnętrzarskimi są: nurt skandynawski, klasyczny a także klasyczny. Styl skandynawski cechuje się dużą prostotą, kocha jasne kolory oraz ich pastelowe odcienie, a także umeblowanie o nieskomplikowanych kształtach.

luksusowe meble

Luksusowe meble

Trend industrialny czyli zwany także loftowym to cięższe akcesoria, najczęściej z dużą ilością metalu jak i drewna jak i ciemną, różową cegłą na ścianach. Klasyka uwielbia beże i biele i brązy, nie stroni tez od lekkiego przepychu jak i drzewianych mebli.

Od niedawna do względów powraca także bogaty styl art deco, który uwielbia złoto, lustra, blichtr oraz luksusowe meble a także akcesoria. Trend ten coraz najchętniej łączony będzie z klasycznym albo industrialnym w delikatny sposób tak, by nie dawać całemu pomieszczeniu jednego, dominującego trendu. Wyrafinowane meble bogato zdobione o dziwnych kształtach fantastycznie wyglądają w skromnych wnętrzach. Dobrym planem na uzyskanie nieprostego efektu może być np. połączenie złotej, bogato zdobionej lampy z banalnym stołem jadalnianym lub ożywienie klarownego pomieszczenia wielgachnym lustrem w pozłacanej oblamówce w formie słońca. Wszystko bywa kwestią gustu posiadacza jak i trafnego nastawienia do wystroju własnej powierzchni mieszkaniowej.

Dodaj komentarz