Jakim sposobem uprawiać roślinki owadożerne!

Na ziemi mieszka masa typów roślin. Przedstawicielką gatunku roślin owadożernych jest muchołówka. Jest niezwykła, dzięki swoim pułapkom na liściach. Roślina łapie robaka, przez zachęcanie go rozkosznym nektarem. Insekt zmierzając do środka podrażnia włoski muchołówki, w efekcie ta zamyka się gwałtownie. Blisko tygodnia zaprząta jej strawienie zyskanego pożywienia. Wysyła ciecze trawiące, które upraszczają jej to zadanie. Po spożyciu insekta otwiera się i na nowo oczekuje na nową zdobycz.
Muchołówka lubi słoneczne parapety. Doskonałym gruntem dla tej niesłychanie wyglądającej rośliny istnieje tort połączony z piaskiem, co zapewni jej kwaśne otoczenie do egzystowania. Powinno się pomnieć o systematycznym irygowaniu, ponieważ muchołówka lubi posiadać zwilgotniałą glebę.
Owa mięsożerna roślinka lubi ciepło. Kocha letnie temperaturki, które pozwalają jej rosnąć. W zimne pory roku muchołówka przechodzi w stan wolnej egzystencji. Nie powinno się jej podlewać i postawić w oziębłe miejsce.
Ciekawą informacją jest to, że roślina jest w stanie dożyć nawet 25 lat dobrze pielęgnowana. Muchołówka umie pochłonąć nawet robaka większego od niej samej. Pomimo swej nazwy nie potrzebuje robaków do przeżycia, ponieważ jedzenie może wytworzyć poprzez fotosyntezę.

muchołówka

Warto przemyśleć kupno tej wspaniale prezentującej się rośliny. Będzie pożyteczna, a jednocześnie będzie swoistą upiększenie każdego parapetu. Bez trudu rozprawi się w mieszkania z muchami, pająkami i innymi owadami, które przyciągnie jej zapach. Poprzedzając kupno zastanówmy się choć czy posiadamy czas na pielęgnacje tej rośliny i damy jej perfekcyjne warunki do rośnięcia. Odwdzięczy się nam estetycznym mieszkaniem bez owadów, których większość z nas nie lubi. Kilka muchołówek rozwiąże problem z upartymi owadami. Będzie się wyróżniać pośród kwiatków w pomieszczeniu i nikt nie przebędzie w pobliżu niej neutralnie. Każda osoba utkwi na niej wzrok.

Dodaj komentarz