Gdy masz kłopot z zajściem w ciążę – joga hormonalna.

Współczesne społeczeństwo zdaje się mieć większą jaźń co do spraw naszego zdrowia. Obywatele najczęściej są świadomi, że równie poważny jak np. odpowiednia dieta, jest ruch. Sport aktualnie zajął wysokie położenie w hierarchii obywatelskich rozrywek, a jednocześnie koniecznych rzeczy do sporządzenia podczas dnia. Obfitiść rozlicznych dziedzin i koncepcji gimnastycznych zapewnia wyłonienie przez każdą istotę systemu ćwiczeń idealnego właśnie dla niej. Możliwość wymiany doznaniami na tego rodzaju temat pomiędzy entuzjastami pewnej dyscypliny, choćby przez wypowiedzi własne w mediach społecznościowych, dużo tutaj upraszcza. Dodatkowym etapem jest w tym momencie znalezienie grupy ćwiczeniowej czy – zależnie od potrzeb – podmiotowego cyklu zajęć i zapoczątkowanie chodzenia na sesje. Jeśli sposób uprawiania gimnastyki zaspokoi preferencje, zachodzi zazwyczaj moment intensywnych ćwiczeń.

 joga hormonalna


Ciekawą ofertą zdaje się być joga hormonalna. To coś o wiele więcej niźli jeno trening – ma ona funkcje terapeutyczne. Na skutek niej jest dozwolone ponownie uruchomić produkcję żeńskich hormonów. Polega na endogennym masażu, mocnych technikach oddychania, a także ukierunkowaniu energii życiowej na narządy odpowiedzialne za pracę układu dokrewnego. Rozwija kondycję, usuwa sprawnie mnóstwo dotkliwych, przykrych wręcz niedyspozycji. Treningi pochodzące z tego typu jogi oddziaływają bezpośrednio na jajniki, tarczycę, przysadkę, nadnercza.

Taki tryb gimnastykowania się potrzebny jest niewiastom rozpoczynającym czas menopauzy i klimakterium, mającym kłopoty z rozrodczością, dotkniętym zaburzeniami układu dokrewnego (np. zespołem policystycznych jajników, zaburzeniami cyklu menstruacyjnego, silnym zespołem napięcia przedmiesiączkowego).

Początkowo niezbędne są wykwalifikowane konsultacje z terapeutką, która dobierze do danego problemu właściwe pozycje.

Dodaj komentarz