Kickboxing dla dzieci

Kickboxing dla dzieci

Kickboxing dla dzieci jest idealną formą rozwoju młodego człowieka. Zapisanie swojej pociechy na aktywność związaną ze sportem walki jest bardzo dobrą decyzją, ponieważ możemy rozwijać u dziecka kilka umiejętności jednocześnie. Są to m.in. koordynacja ruchowa, pewność siebie, konfrontacja z przeciwnikiem oko w oko, szacunek dla przeciwnika, a przede wszystkim wyćwiczenie odwagi w podejmowaniu decyzji. 

Duże możliwości rozwoju

Kickboxing jest dość młodą, ale prężnie rozwijająca się dyscyplina sportu. Osiągnięcia można zdobywać zarówno na arenie zawodowej jak i amatorskiej, tak więc w przypadku gdyby dziecku spodobały się zajęcia, mogłoby ono spróbować swoich sił na ringu w kategorii juniorów. 

Kickboxing dla dzieci prowadzony pod okiem profesjonalnych trenerów, którzy dbają o ich bezpieczeństwo i dobrą zabawę. Dobrym przykładem jest szkoła “Sarara Team”, gdzie treningi odbywają się w specjalnie do tego przygotowanej sali ze sprzętem. 

Idealny wstęp do dalszej kariery sportowej

Na zajęciach prowadzący uczą podstawowych technik uderzeń i kopnięć takich jak: kopnięcie frontalne, kopnięcie okrężne, czy kopnięcie boczne. Oprócz samych uderzeń i walki, dzieci są uczone poruszania się w walce, oraz co najważniejsze, panowania nad stresem i koncentracji pod presją. Sporty walki wymagają szybkiego podejmowania decyzji oraz uczą jak być opanowanym w sytuacji realnego zagrożenia. Dla dzieci jest to dobry wstęp do dalszej przygody nie tylko ze sportem ale również do życia dorosłego gdzie codziennie jesteśmy stawiani przed przeszkodami.

Dodaj komentarz