Malutkie przemiany w ogrodzie

Skasowaliśmy stare drzewa, by zrobić miejsce na nowe bardziej przydatne drzewa a także krzewy owocowe. Mąż bardzo się namęczył, aby ziemię doprowadzić do porządku oraz zrównać dołki po usuwaniu drzew. Zrobiło się wręcz dziwnie pusto, ale mieliśmy świadomość, iż niedługo zazieleni się nowiutkimi krzewami. Po tygodniu czasu wybraliśmy się do szkółki ogrodniczej odległej o 7 kilometrów od naszego domu, żeby zapoznać się z ofertą. Zaczęliśmy myśleć nad zakupieniem przeróżnych detali. Mi spodobała się borówka amerykańska. Kiedyś zjadłam u kolegów i przypominam sobie, że była wyśmienita. Tak więc w planie uwzględniliśmy sadzonki borówki amerykańskiej oraz dwa spore krzewy z czego zdołamy pozyskać trochę kilogramów owoców. Niezwykle nas ta rzecz ucieszyła, głównie dlatego, że kilka lat wstecz spotkał nas kryzys finansowy i nie mogliśmy sobie pozwolić na większy wydatek. Może nie nabylibyśmy większych krzewów, lecz mąż uznał, że sadzonki muszą mieć trochę czasu, aby wydać owoce a z krzewów niebawem w takim samym roku zdołamy zadowalać się owocami. W zasadzie jest to słuszność, jak wiele na całość będziemy wyczekiwać jak nie kupimy aktualnie? I tak za długo zwlekaliśmy przez brak gotówki. Aktualnie mamy możliwość zrobić zakupy. Zatem, do posiadanej kolekcji przyłączyły się też sadzonki żurawiny a także truskawek. W jesieni zamierzamy zakupić jeszcze jabłonie i brzoskwinie, takie cudowne płaskie a także mocno słodziutkie.

sadzonki borówki amerykańskiej

Początkowo skoncentrowani byliśmy na posadzeniu borówki amerykańskiej gdyż maluteńkie krzaczki oczekują odpowiedniej dbałości. Byłam zobowiązana więcej poczytać w jaki sposób tego rodzaju krzewinki maleńkie uprawiać, jakiego typu glebę muszą mieć, jak bardzo intensywnie trzeba podlewać je a także jakiego typu nawóz użyć. Na początku pielęgnacji borówki, było ciężko. Dostrzegłam na łodyżkach czerwone maleńkie znamiona. Myślałam, iż ona tak ma, ale prawda była inna. Był to czasem występujący misecznik lub tarcznik, jednak na szczęście znalazłam odpowiedź w jaki sposób się go pozbyć. I tak też uczyniłam.

Rekomendujemy: sadzonki borówki amerykańskiej

Dodaj komentarz