Meble ze skóry – luksus czy zwyczajna wygoda?

Gusta ludzi są różne

Każdy z nas ma inną definicję piękna i estetyki. Gusta poszczególnych ludzi się po prostu różnią. I tak jednym bardziej podobają się meble tradycyjne, innym bardziej przypadają do gustu meble nowoczesne, a jeszcze innym designerskie meble o abstrakcyjnych kształtach. Niezależnie od Gustu wszyscy mamy ustalone kanony luksusu.

Luksusowe meble tworzone są ręcznie

Niezaprzeczalnie najlepsze i najdroższe, najbardziej luksusowe meble są zrobione ręcznie, z drogich naturalnych materiałów. Jednym z takich materiałów jest właśnie skóra. Meble ze skóry czy prościej, meble skórzane od zawsze są pożądanym dobrem które każdy chciał by mieć w swoim domu. Piękny okazały komplet wypoczynkowy, wygodny fotel do biura, czy łoże małżeńskie obite skórą. Wszystkie te meble ze skóry są utożsamiane z pięknem, stylem, szykiem i luksusem.

meble ze skóry

Meble ze skóry wcale nie muszą być drogie

W dzisiejszych czasach meble ze skóry nawet tej naturalnej nie muszą kosztować fortuny. Są one bardziej przystępne niż kiedykolwiek, pomimo swoich niezaprzeczalnych zalet nad innymi meblami tapicerowanymi. Dzieje się tak przez szereg czynników takich jak spadek cen skór na rynku tapicerskim oraz dzięki automatyzacji pracy samych współczesnych tapicerów. Kiedyś wszystko to co tapicer musiał mozolnie wykonywać ręcznie, dzisiaj jest stanowczo prostsze dzięki elektronarzędziom. Też w dzisiejszym wysoce wyspecjalizowanym świecie, tapicer rzadko kiedy sam wykonuje drewniane ramy na swoje skórzane meble, a częściej zleca to stolarzowi. Specjalizacja i outsourcing obniża cenę i sprawia że, meble ze skóry są coraz bardziej dostępne i popularne.

Co wyróżnia meble ze skóry

Meble skórzane cechują się znaczną żywotnością i gwarantują funkcjonalność i estetykę przez lata. Wystarczy co jakiś czas natłuścić ową skórę specjalnymi środkami i cieszyć się jej naturalnym połyskiem. Utrzymanie mebli skórzanych w czystości jest o wiele prostsze od prania i suszenia mebli obitych tkaniną. Meble ze skóry wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką i w zasadzie podstawowa konserwacja jest gotowa. Co jakiś czas warto umyć meble skórzane letnią wodą z szarym mydłem po czym znowu zaimpregnować specjalnym środkiem. Zagwarantuje to atrakcyjny wygląd na lata.

Dodaj komentarz