Nieco nowinek na temat sposobów na kuny na poddaszu.

Jednym z wielu, aczkolwiek nieproszonych współlokatorów, który pojawia się w domach jednorodzinnych jest sympatyczne zwierzę futerkowe- kuna. Na jej towarzystwo narażeni są przede wszystkim mieszkańcy posiadłości umieszczonych niedaleko lasów czy też pól. To stosunkowo drobnych formatów zwierzątko obiera niezwykle często na miejsce swojego lokum wolne od wilgoci poddasza, na których zakłada siedliska i również uważa za prywatny teren. Niedogodność niechcianego lokatora objawia się przykładowo przez szumy, które wywołuje, natomiast istotny problem polega na tym, że bardzo często ogryza kable, rozmaite instalacje oraz jest w stanie uszkodzić fasadę domu. Znacznym kłopotem są wydzielające bardzo nieznośny odór odchody kuny, który jest ogromnie ciężki do usunięcia.

Najlepsze metody ochrony przed zwierzętami

Kuna na poddaszu

Kuna na poddaszu nie musi jednak symbolizować obowiązku dozgonnego tolerowania jej obecności. Z racji tego, że jest zwierzątkiem pod ochroną trzeba obrać takie sposoby jej wyeliminowania, które nie spowodują jej szkody. Jako nadrzędny sposób na kunę zezwala się zwłaszcza oczyszczenie strychu bądź poddasza ze wszystkiego co byłoby dla niej pożywieniem – przykładowo myszy, szczurów czy ptaków oraz owoców. Nie prędzej niż po odcięciu jej od jedzenia można skorzystać z innych metod, chociażby zakup klatki, do której należy ją przyciągnąć poprzez podłożenie jej pożywienia. Złapaną kunę należy wynieść do najbliższego lasu. Można także wykorzystywać sposoby, które stosuje się na ptactwo- tj. uszczelnienie okien oraz kratek wentylacyjnych, bądź zamontowanie na rynny „kolczatek”, które utrudnią jej dojście do domu. Wolno również wykorzystać elektroniczne przyrządy, które wydzielają ultradźwięki, które wygonią kuny. Do tanich sposobów można także doliczyć rozłożenie na strychu psich odchodów.

Bez względu na sposób, który wybierzemy, trzeba kategorycznie pamiętać, że kun nie można pozbawiać życia. Jej towarzystwo może być ogromnie dokuczliwe , jednak możliwych jest mnóstwo metod na jej wyeliminowanie, zaczynając od wyznaczonych wyżej.

Dodaj komentarz