Nieodgadnione zakątki Polski

Za kilka miesięcy skończy się zima więc będzie szansa wykorzystywać urok przyrody w niejednym tego wyrazu znaczeniu. Spacery, kajaki, jazda rowerem, jeżdżenie konno – to tylko kilka z atrakcji, na które zdołamy sobie wkrótce pozwolić. Miłośnicy obcowania z przyrodą znajdą z pewnością powód do pozostawienia miejsca zamieszkania i będą umieli zręcznie zaplanować czas, jaki mają.

dolina baryczy agroturystyka

Obywatele regionów dolnośląskiego oraz wielkopolskiego na pewno dadzą znać podróżującym, dokąd da się wybrać w tymże obszarze Polski. Sporo przepięknych miejsc zostało skrytych daleko od głównych ulic przejazdowych. Trzeba się odrobinę pomęczyć, aby je odnaleźć, lecz satysfakcja, jak już się to wykona, zaiste okaże się ogromna.

Którymś z ciekawszych miejsc we wskazanym obszarze jest Park Krajobrazowy dolina baryczy agroturystyka. To miejsce idealne na chodzenie oraz podglądanie unikatowej przyrody. Mało jednostek wie, że w takim rejonie da się spotkać każdego dnia ponad dwieście rodzajów ptaków wodno – błotnych – o wspaniałym upierzeniu a także sylwetce. Część z nich okaże się na pewno nieobca sporej grupie Polaków – chociażby z filmów dokumentalnych albo z uczenia się przyrody w czasach podstawówki. Ale pojawiają się tamże również typy nie tak powszechne, jakie codziennie byłaby szansa zobaczyć jedynie w ogrodach zoologicznych. A w tym miejscu są dostępne bez problemu.

Dolina Baryczy Agroturystyka

Rzecz jasna, nie można ich przestraszyć, ani usiłować złapać. Cały ten obszar posiada będące pod ochroną siedliska wodne oraz strażnicy chronią własne okazy przed nachalnymi obserwatorami. Szczególnie, że wystraszone ptaki mogłyby wykazywać trudności z odszukaniem miejsca spoczynku i wykarmieniem małych ptaszków. Nie warto w taki sposób podejmować ryzyko.

dolina baryczy agroturystykaO ile uważają Państwo, że w takim parku można liczyć na noclegi, to tak nie jest. Rejon będący pod ochroną jest zaopatrzony w odpowiednie zaostrzenia, regulujące różne pomyślunki turystów udających się tam na miejsce. Nocleg jest możliwość odnaleźć w okolicznych wsiach a także z tego miejsca wyruszać do parku.

Dodaj komentarz