Wiadomości dotyczące wydruków na koszulkach.

Mnóstwo z nas pragnie poczuć się wyróżnionym spośród tłumu. Niektórzy wybierają tatuaże, natomiast inni próbują indywidualnych wydruków na koszulkach. Oba te rozwiązania to sposoby na reprezentowanie siebie. Jako że specjalistami od malunków nie jesteśmy to przejdziemy do opisania najważniejszych metod wydruku.
Pierwszą techniką jest druk dtg. W danej technice nie musimy przygotowywać klisz, matryc bądź sit.

Druk dtg

Od razu minimalizuje to koszty – szczególnie przy niewielkich nakładach. Jest to niezwykle łatwy oraz komfortowy sposób, ponieważ druk wyrabiany jest już na koszulce. Kluczowym plusem jest także opcja druku w pełnym kolorze w liczbie jednej sztuki. Do tego ceny nie są zbyt wysokie. Wydruki są wyraziste oraz wielobarwne, za to najlepsze rezultaty uzyskuje się drukując logotypy z przejściami kolorów. Jest to wyłączny sposób na stworzenie tego druku. Druk DTG stosuje się tylko i wyłącznie do znakowania ubrań z bawełny! Fundamentalnym walorem jest realistyczne formowanie kolorów i wzorów, które jest niemożliwe dla innych technik przy małych nakładach oraz kosztach.

Druk dtg

Dawniej mogliśmy tylko pomarzyć o złożonych ilustracjach. Druk ten zrealizował nasze oczekiwania oraz wielowymiarowe ilustracje o rozdzielczości 1440 x 1440 dpi nie są w tej chwili kłopotem nie do pokonania. Kreowanie swojej odzieży to ogromna frajda. Nasze ubrania są unikatowe a także niedrogie. Kolejną metodą jest sitodruk. Robimy dzięki niemu nadruki na rzeczach takich jak: koszulki, czapki, torebki, bluzy i uniformy. Farby możemy mieszać bez ograniczeń, a specjalne programy obliczają co do grama ilość danego pigmentu. Na ogół wykorzystywane barwniki to plastizole. Możliwe jest także zastosowanie farb wodnych albo wywabowych. Porządnie zrobiony nadruk nie może się sprać. Koszty są niezmienne niezależnie od rozmiaru nakładu.
Oba typy wydruku są efektywne i znakomite jakościowo. Druk jest trwały oraz nie schodzi tak prędko, jak to ma miejsce przy odzieży z sieciówek.

Dodaj komentarz