Atrakcyjne informacje na temat tego co powinniśmy zrobić zanim rozpocznie się zima.

Co rok wraz z pierwszym opadem śniegu media pełne są trochę kpiących nagłówków pt. zima kolejny raz zaskoczyła drogowców. W rzeczy samej mimo zapowiedzi meteorologicznych pierwsze opady śniegu powodują nierzadko paraliż miasta. Tylko w minionym roku w pierwszym dniu opadów w Gdańsku doszło do dużych zatorów ulic a także 26 kolizji na drogach z udziałem aut osobowych. We wszystkich winnym były opony, które mimo zmiany pogody nadal nie zostały zmienione na zimowe.

Przygotowania do sezonu zimowego winniśmy zaczynać już w czasie listopada i grudnia. Pozwoli to nie tylko uniknąć niebezpiecznej sytuacji na jezdni lecz też kolejek w punktach wyspecjalizowanych w wymianie kół i opon. Opony należałoby nabyć nowe, w wyspecjalizowanych do tego miejscach – nie natomiast używane czy też niepopularnej marki. Przyczepność na jezdni jest zasadniczym filarem bezpieczeństwa prowadzącego samochód i pozostałych uczestników ruchu drogowego zatem nie powinno się traktować tej sprawy byle jak. Z porządnej jakości oponami udajemy się do warsztatu zajmującego się przygotowywaniem naszych kół do jazdy. Punktów takich jest sporo, na przykład nałożenie oraz wyważenie opony Gdańsk oferuje w 47 miejscach rozproszonych w każdej dzielnicy miasta. Koszt takiej usługi wynosi około 100 zł, czasami dodatkowo punkty proponują (za specjalną opłatą) „garażowanie” naszych opon letnich. Zapewniają nam takim sposobem oszczędność miejsca a sobie pełne przekonanie, że do nich wrócimy.

wyważenie opony Gdańsk


Wymiana tylko kół jest mniej skomplikowanym zajęciem. Raz wyważone opony winny dopełniać swoją rolę w kolejnych sezonach, bez konieczności odwiedzania każdego roku zakładów wulkanizacyjnych.

Poza oponami powinno się także, po zakończeniu lata, zamienić chodniczki samochodowe na gumowe. W czasie deszczowym są bardziej praktyczne i łatwiejsze w codziennej pielęgnacji podczas deszczowych dni.

Dodaj komentarz