Biurko w stylu loftowym

Styl loftowy kojarzy się przede wszystkim z połączeniem cegły, surowego betonu i ciemnych mebli. Ze względu na to, że charakteryzuje się on przestronnością i dużą ilością światła z lamp umieszczonych w wielu miejscach jest chętnie wybierany do biura. W dzisiejszym wpisie przedstawimy kilka loftowych klasyków, które muszą znaleźć się w gabinecie jak np. biurko w stylu loftowym i wiele innych.

Solidne biurko

Biurko w stylu loftowym powinno być minimalistyczne, ale jednocześnie pojemne. Dobrze sprawdzą się duże szuflady, na których mogą znajdować się lamele. Nadadzą biurko w stylu loftowym niekonwencjonalny wygląd, zachowując przy tym swoją prostotę. Drewno z którego wykonane jest biurko w stylu loftowym, powinno być twarde i pokryte ciemną farbą. Wielkość biurka jest zależna od jego przeznaczenia i indywidualnych preferencji właściciela. Warto jednak dobrze je wymierzyć lub wybrać takie z opcją regulowania, aby zadbać o swoje zdrowie. 

Odsłonięte okna

Nieodłączną częścią loftowych pomieszczeń jest duża ilość światła, również tego z zewnątrz. Nie używa się więc w nim zasłon, a okna są duże i szerokie. Pod takim oknem najczęściej stoi biurko w stylu loftowym. Wiadomo jednak, że nie każdy może sobie pozwolić na taką możliwość, szczególnie mieszkając na osiedlu składającym się z bloków. Warto wtedy wybrać ciemne, grube zasłony, które optycznie będą wydawały się ciężkie i dodać więcej światła z lamp.

Minimalistyczne dodatki

Chcąc udekorować loftowe biura, warto skupić się na jednym kolorze dodatków, dzięki czemu będzie można osiągnąć efekt spójności pomieszczenia. Warto postawić na czerń, biel, szarość lub drewno. 

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej, wejdź na stronę: https://www.perlabottega.com/biurka!