Ciekawe wiadomości na temat akcesorii koniecznych do jazdy terenowej.

Off-road to nie jedynie styl jazdy autem – to również styl życia! Wielu z miłośników tego typu sportu żyje z dnia na dzień, z niecierpliwością wypatrując końca tygodnia oraz prawdziwego, błotnistego wariactwa za kółkiem terenówki.
Jeśli jednak nie należysz do grona zapaleńców, chwila na krótkie wyjaśnienie. Off-road to przede wszystkim ekstremalna jazda autem po nieprzystosowanych drogach.

Które wyciągarki wyłonić iżby być ukontentowanym

wyciągarki samochodowe

Tutaj można się zastanowić nad stanem polskich dróg, gwarantujemy jednak że nie chodzi o dziurawe ścieżki i zaszokowanych drogowców, a bardziej o obłocone bezdroża.
Na jakie trudności można się natknąć na trasie rajdu? Niestabilne kamienie, zdradliwe piaski, niepozorne stawy, które stają się wielkie, błotnistymi dziurami, to tylko część rozrywek. Aby nie pozwolić się zaskoczyć, każdy samochód należy odpowiednio do rajdu przygotowywać. Właściwe sprzęty, takie jak przykładowo: wyciągarki samochodowe, trapy na piach oraz błoto, pojemnik na wodę, lampy i skrzynie wyprawowe, które zmieszczą wszelki konieczny ekwipunek, pozwolą na wydostanie się z każdej off-roadowej opresji.
Jakie akcesoria wybrać? Ilu kierowców, tyle opinii! Na start doskonałym pomysłem okażą się tanie wyciągarki samochodowe, elektryczne. Jeśli łykniesz bakcyla, tego typu wydanie pewnie szybko przestanie Ci starczać i zdecydujesz się na wyciągarki hydrauliczne lub mechaniczne. Sztywne trapy winny z łatwością pomieścić się w aucie. Nie powinno się szczędzić na dobrych lampach – halogeny niejednemu już pomogły wykaraskać się z nocnej pułapki!
Szykując się do rajdu, nie można zapomnieć także o koniecznym paliwie napędowym dla rajdowców. Po wszelkiej wycieczce, w czasie której skoki emocji gwarantują zgubienie sporych ilości kalorii, nieoceniony staje się kawał mięsa i ogromna kromka chleba z masłem. Jeśli dodasz do tego dobre towarzystwo i światło ogniska, możesz być pewien że ten rajd zaliczysz do udanych!

Dodaj komentarz