Co warto wiedzieć na temat zdobienia szkła?

Szkło zdobione ręcznie malowanymi, bądź też sitodrukowymi metodami to ciekawe rozwiązanie urozmaicające szlachetny szklany materiał. Szklane przedmioty użytkowe ozdabia się by zyskały oryginalny, bardziej interesujący charakter. Malarstwo na szkle jest zatem formą zdobienia przedmiotów dodającą im wartości nie tylko materialnej, ale także artystycznej. Znane są stare fabryki, jakich zbiory są rozchwytywane przez miłośników ozdabianego szkła. Natomiast nie są to wyłącznie antyki znajdowane w antykwariatach.

Drukowanie na szkle to śmiała technika zakładania filmów

grafika na szkle Radomsko

Zdobieniem szkła zajmuje się wiele wyspecjalizowanych przedsiębiorstw. Grafika na szkle Radomsko wykorzystuje ogólnie przyjęte sposoby zdobienia swych artykułów. Malowanie odbywa się odręcznie lub jest realizowane na zasadzie sitodruku z użyciem specjalnych farb do szkła, jakie po osuszeniu poddawane są procesowi wzmacniania.

Druk na szkle Radomsko to też proces twórczy, ale pozwalający na otrzymanie pełnej powtarzalności wzorów użytkowych. Analogicznie jak w przypadku ręcznego malowania oraz sitodruku, stosowane są dobrej jakości farbki do szkła, co zapewnia wytrzymałość szablonów i zapobiega ich ścieraniu w momencie użytkowania.

Gama wzorów jest ciągle ubogacana, od zdobień roślinnych po kompozycje geometryczne. Klient może także zamówić malarstwo lub grafikę wedle swojego pomysłu. Mogą to być ornamenty albo wzory promujące oraz reklamujące wyrób, firmę bądź produkt. Całość można ustalić, a zawodowcy zajmujący się produkcją sprostają wszelkiemu zadaniu i zleceniu.

Malowane przedmioty szklane można zamawiać w unikatowych bądź masowych ilościach. Produkcja przygotowywana tak aby sprostać wymaganią petentów i nim przystąpi się do produkcji analizuje się próbki z oczekiwaniami zamawiającego zważając na jego uwagi oraz życzenia. Każde zlecenie jest dopieszczane w najmniejszym nawet szczególe. Wybór kolorów dokonywany jest na próbkach zrobionych na szkle zamawianym przez konsumenta.

Dodaj komentarz