Jakie rośliny posadzić w ogródku koło domu?

Skasowaliśmy dawne drzewa, aby stworzyć miejsce na nowe bardziej użyteczne drzewa oraz krzewy owocowe. Współmałżonek bardzo się zmęczył, aby ziemię przywrócić do ładu a także zniwelować doły po pozbyciu się drzew i ich korzeni. Stało się tak dziwnie pusto, jednak zdawaliśmy sobie sprawę, iż niebawem wypełni się nowiutkimi krzewami. Po upływie tygodnia wybraliśmy się do szkółki ogrodnictwa oddalonej o 7 kilometrów od nas, by poznać się z ofertą. Poczęliśmy myśleć nad zakupieniem różnych detali. Mi przyszła do głowy borówka amerykańska. Kiedyś zjadłam u znajomych i w związku z tym pamiętam, że była pyszna. Tak więc w planie już mieliśmy sadzonki borowki amerykanskiej a także dwa duże krzewy z których będziemy mogli zebrać trochę kilogramów owoców. Bardzo nas to cieszyło, szczególnie iż kilka lat temu dosięgnął nas kryzys finansowy oraz nie było możliwości na większy wydatek. Być może nie zakupilibyśmy większych krzewów, ale małżonek uznał, że sadzonki wymagają trochę czasu, aby dać owoce zaś z krzewów niebawem w tymże roku będziemy radować się owocami. W zasadzie jest to słuszność, ile na wszystko będziemy czekać jeśli nie kupimy teraz? I tak zbyt długo oczekiwaliśmy z racji braku kasy. W tym momencie posiadamy okazję zrobić zakupy. By znaleźć sklep z sadzonkami, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę zdanie „borówka amerykańska sadzonki” Wobec tego, do posiadanej kolekcji doszyły jeszcze sadzonki żurawiny a także truskawek. W jesieni mamy zamiar kupić do tego jabłonki i brzoskwinie, takie pyszne płaskie i bardzo słodziutkie.

borówka amerykańska sadzonki


Z początku skoncentrowani byliśmy na krzewach borówki amerykańskiej dlatego że maluteńkie roślinki wymagają specjalnej opieki. Byłam zmuszona dużo poczytać w jaki sposób tego typu krzaczki drobne uprawiać, jakiego rodzaju ziemię chcą mieć, z jaką częstotliwością trzeba nawadniać je oraz jakiego typu nawóz zastosować. W pierwszym roku hodowli borówki, nie było lekko. Spostrzegłam na łodygach czerwone małe znamiona. Byłam przekonana, iż ona może tak mieć, ale prawda była inna. Odkryłam, że to powszechnie znany misecznik czy tarcznik, ale na szczęście znalazłam informację w jaki sposób się go pozbyć. I tak się stało.

borówka amerykańska sadzonki

Dodaj komentarz