Jakim sposobem pokonać alkoholizm?

Nałóg alkoholowy jest tematem powszechnym oraz wyraża się zaburzeniami które polegają na stracie kontroli nad dozą przyjmowanego alkoholu, a w efekcie nad własnym egzystowaniem. Sięgają po niego ludzie w przeróżnym wieku, tak panie, jak i panowie. Rozpoczyna się od wypijania dla przyjemności, aż do chwili, gdy osoba spostrzega, że łagodzi on również nieprzyjemne stany emocjonalne. Pojawiające się ubytki pamięciowe to początkowe oznaki przestrzegające przed fazą krytyczną, jaka oznacza utracenie kontroli nad spożywaniem alkoholu.

Nader często ubolewa nad tym bliska rodzina, praca, majątek oraz zdrowie. Nałóg alkoholowy jest jednostką chorobową, która to nieprzerwanie postępuje i może prowadzić w skrajnych sytuacjach aż do śmierci, w przypadku gdy osoba uwikłana w nałóg nie zaczyna stosownej kuracji. Jedną z nich są spotkania Anonimowych Alkoholików, jakie są dobrowolne a także mają na celu utrzymanie stanu wstrzemięźliwości własnej a także wspomaganie pozostałych jednostek z kłopotem alkoholowym. Niewątpliwie poparcie bliskich osób jest równie znaczące. Świadomość, że nie jest się w pojedynkę z problemami a także nałogiem.


Dla osób uzależnionych została stworzona też aplikacja na urządzenia mobilne „Nie piję, nie biorę”. Umieszczony w niej kalendarzyk trzeźwości zezwala na modyfikowanie wszelkiego dnia w miesiącu kolorem zielonym (dni w trzeźwości) oraz barwą czerwoną (niedotrzymanie trzeźwości), a zbiór zaleceń pod postacią dwunastu etapów oraz dwunastu nawyków ustanowionych poprzez Anonimowych Alkoholików ułatwiają osobie uzależnionej przezwyciężenie nałogu. Aplikacja Anioł Stróż to także fundamentalny program HALT ustanawiający najważniejszą część ideologii zdrowienia. Aplikacja nadaje trzy zawiadomienia: o dwudziestu czterech godzinach bez picia/brania, programie HALT oraz upomnienie o oznaczeniu dnia w terminarzu. Na dodatek prezentuje osobie uzależnionej statystyki oraz motywuje obdarowując medalami za pozostanie w trzeźwości.
Wszelki sposób jest stosowny, aby wyzwolić się od uzależnienia oraz uzyskać kontrolę nad własnym jestestwem.

Dodaj komentarz