Kilka ciekawostek na temat podokienników.

Parapet to część okna, znajdujący się w jego dolnej części. Jest również poziomym wykończeniem ścianki. Rozróżniamy 2 typy podokienników: wewnętrzne i zewnętrzne.
Te pierwsze, to znaczy podokienniki montowane wewnątrz budynków są wykończeniem powierzchni okna w pokojach. Nie są one wystawione na żadne czynniki meteorologiczne, zatem robione są z różnych surowców przystosowanych do przeznaczenia pokoju. najczęściej wybieranymi z nich są kamień, kamień pozorny, drzewo i tworzywo sztuczne. Parapety wewnętrzne bardzo często są wykonane w sposób ozdobny, upiększający nasz pokój.
Drugi rodzaj to podokienniki zewnętrzne. one natomiast sytuowane są na zewnątrz domu. Umieszczane są pod kątem przynajmniej 5° od strony okna, tak aby descze były swobodniej spuszczane. Parapety Zewnętrzne narażone są na oddziaływanie różnorodnego typu czynników pogodowych. Dlatego właśnie produkowane są z surowców na nie niepodatnych. Są to m.in.: blachy stalowe a także wykonane z aluminium, kamienie syntetyczne oraz zwykłe, oraz także wyklejenia ceramiczne – klinkier.

parapety radom


Wytwórca podokienników robi je dostosowując ich wielkość do każdego rodzaju okna. Jeśli nie możemy podjąć decyzji, jaki rodzaj będzie najlepiej nadawać się do naszego planu wnętrza, możemy zamówić bezpłatne próbki. W Radomiu zdołamy zamówić je przez Internet, wyszukując po frazach, takich jak: „parapety radom” lub „producent parapetów„. Ukaże nam się lista fabrykantów i sprzedawców tegoż artykułu. Zdołamy bezpośrednio na ich witrynie uzupełnić formularze ankietowe albo wysłać zapytanie w interesującej nas sprawie. Pod wskazany przez nas adres będą posłane próbki, o które pytaliśmy. winniśmy tylko wybrać artykuły oraz barwy, które w największym stopniu nas interesują. Producenci, od których kupimy bezpośrednio artykuły, nadzwyczaj często proponują bezpłatne i profesjonalne ich montaże.

Dodaj komentarz