Nowinki na temat kantora internetowego.

kantor internetowy

Przelewy zagraniczne stają się z dnia na dzień bardziej modne. Ma z nimi styczność każda osoba, jaka pracuje przez Internet, korzystając z zagranicznych stron. Po pewnym czasie nagromadzi się nam spora suma w dolarach, euro lub jeszcze innym nominale, jaką pragniemy wypłacić na prywatne konto bankowe. Jeśli posiadamy rachunek walutowy na identyczną dewizę, jaką mamy pozyskać, mamy problem z głowy. Niestety nie każdy może poszczycić się dostępem do tego rodzaju usługi. Banki za konta walutowe biorą wysokie prowizje nawet wtedy, gdy z rachunku nie korzystamy prawie nigdy. Nie rozwiąże to też problemu wymiany zagranicznej waluty na złotówki, żeby można było przy jej pomocy płacić w Polsce. Co wobec tego zrobić?

kantor internetowy

Powinno się wiedzieć, że jest taka instytucja jak kantor internetowy. Czyli szczególny serwis, nierzadko przynależny do któregoś banku czołowego na polskim rynku, który oferuje korzystne kwoty w obliczaniu i wymianie waluty. W kantorze należy się najpierw zarejestrować – cała ta procedura przypomina wysyłanie prośby o konto w instytucji finansowej. Skontrolowanie danych może odbyć się przelewem, albo będzie żądana wizyta w jednostce samego kantoru (albo banku, jaki go prowadzi). Kiedy już wszystko będziemy mieli uregulowane, przydzielony zostaje nam dodatkowy numer rachunku. Jeżeli zrobimy wpłaty zza granicy, pieniądze trafią do kantoru. Później zlecamy wymianę ich na polską walutę, oraz robimy przelew na własne konto bankowe.

W porządku, jednak jakie zalety ma internetowy kantor? Nade wszystko idzie o pieniądze. Przelew zagraniczny do naszego banku na konto złotówkowe obarczony jest dużą ilością prowizji za przewalutowanie. Jeśli nie będziemy mieli do spieniężenia dużych środków, może się okazać że cała zabawa będzie nieopłacalna. Jeżeli aczkolwiek skorzystamy z usług kantoru internetowego, pozbywamy się większość wspomnianych prowizji. Nie wolno nie uwzględnić także kursu walutowego, jaki w bankach zazwyczaj jest na niezwykle kiepskim poziomie. W internetowym kantorze zdołamy tymczasem otrzymać wymianę pieniędzy po bardzo atrakcyjnych stawkach.

Dodaj komentarz