Parę słów o plastikach

Częstokroć słyszy się o wypływach lub także o nielegalnym handlu bazami danych personalnych zawierających te dane jak numer dowodu osobistego, PESEL czy imiona rodziców. Osoby niepowołane mogą zastosować tego rodzaju informacji, by bezproblemowo zaciągnąć w naszym imieniu kredyt w banku. Za tą sprawą ostatnimi laty obserwujemy jeszcze wyższe zaostrzenie polityki dotyczącej ochrony danych osobowych klientów indywidualnych. Nawet najmniejsze korporacje mają obowiązek raportować swe zbiory danych do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, a te najogromniejsze posiadają wielostronicowe dokumenty wewnętrzne dotyczące rozporządzania i dostępu do szczegółowych danych personalnych swych konsumentów.
Karty magnetyczne

Identyfikatory plastikowe

W organizacjach, pracownikom wydaje się karty magnetyczne, ażeby osoby naoczne albo nieupoważnione nie posiadały wjazdu na teren zakładu pracy. Dopuszcza to również na zachowanie wnikliwych informacji na temat tego, kto i kiedy wkraczał na obszar korporacji, co zdoła się okazać korzystne, w momencie jeśli próby okradzenia danych miał podjąć się zatrudniony. Postacie przebywające w spółce zdobywają też identyfikatory lub karty plastikowe z fotografią, jakie bezwyjątkowo muszą nosić przy sobie bez ustanku. Karty plastikowe te są z reguły laminowane, aby ustrzec się podejrzeń o ich podrobienie i dodatkowo nadzorowane przez ochronę przy każdym opuszczeniu i wkroczeniu z zakładu pracy.

Identyfikatory plastikowe

Karty magnetyczne

Nader istotnym czynnikiem pozwalającym na ochronę danych jest zarówno obowiązująca polityka comiesięcznej zmiany haseł na komputerach, przez jakie jest dopuszczenie do danych osobowych. Nie pozwala to osobom naocznym na wykradzenie naszego hasła, stale jest ono zmieniane.
Sposoby przedstawiane powyżej mogą się wydawać ogromnie ścisłe i przedobrzone, ale tak naprawdę tylko ich wykonywanie przez wszystkich pracowników może zabezpieczyć korporację przed wypływem danych osobowych, jaki może się skończyć pozwem sądowym, a nawet więzieniem.

Źródło: http://www.cardon.com.pl/

Dodaj komentarz