Parę słów odnośnie krakingu.

Czy wiec co to jest słowo kraking? Jeśli ten termin jest Wam obcy, a potrzebujecie zrozumieć elementarne informacje zapraszam do zapoznania się z całym tekstem.
Najlepiej rozpocznijmy od książkowej formułki . Kraking to proces przemysłowy, podczas jakiego dochodzi do rozkładu masywnych frakcji węgla, smoły pogazowej a także oleju napędowego. Jest to stwierdzenie niezwykle orientacyjne.

Które właściwe metody wymiany rury zamówić

kraking

Teraz chciałabym przedstawić regułkę, jaka przedstawia kraking z punktu widzenia chemicznego. Jest to proces technologiczny, jaki polega na rozłączeniu dużych cząsteczek węglowodorów na cząstki, które posiadają mniej cząsteczek węgla. Na czym opiera się proces krakingu? To niesłychanie łatwe, mianowicie polega na rozrywaniu połączeń pomiędzy atomami węgla w danej cząsteczce.
Celem takiego rozpadu jest produkcja alkanów czyli ciekłych paliw ( np. benzyny) i gazu (gazy krakowe). W obecnych czasach, paliwo jest towarem pierwszej potrzeby zarówno jeżeli chodzi o przemysł, gospodarkę a także transport. W związku z tym kraking jest bardzo istotnym procesem, bez jakiego nasza gospodarka, na pewno nie byłaby na takim poziomie jak obecnie i rozwijała by się znacznie wolniej. Znajomość tematu powinna być poszerzana zwłaszcza przez osoby, których praca w jakikolwiek sposób połączona jest z przemysłem.
Warto także nadmienić, że proces krakingu jest podzielona na dwa rodzaje.

Wszystko co masz obowiązek wiedzieć dotyczących kanalizacji

Głównym będzie kraking cieplny. Ten proces stosuje się na masywne oleje w niezwykle wysokiej temperaturze 500 – 550 °C i pod niezwykle wielkim ciśnieniem. Wytworem tegoż są takie produkty jak: benzyna, olej napędowy i gaz płynny. To w szczególności zaciekawi każdeg kierowce czytającego ten tekst. Następnym rodzajem jest kraking katalityczny. Najważniejszą różnicą jest to, iż ten proces zachodzi w niższej temperaturze 450 – 500°C, a co za tym idzie również pod niższym ciśnieniem. Poddaje się temu oleje lekkie. Co zdobywamy w procesie krakingu katalitycznego? Parę towary: gaz płynny oraz surową benzynę.
Zakładam, że artykuł pozwolił Wam zaznajomić się z terminem krakingu wskutek podania najważniejszych wiadomości.

Dodaj komentarz