Planowanie osobistej plantacji z borówką amerykańską

Borówka amerykańska to jagoda, jaka jest chętnie uprawiana od jakiegoś już czasu w polskich warunkach. Co więcej – jak wskazują dane – Rzeczpospolita jest 3. państwem na świecie i pierwszym w Europie eksportującym owoce tej jakże cennej pod wieloma względami jagody. Otóż borówka amerykańska znamionuje się niespotykanymi walorami smakowymi, lecz również przemawiają za nią pozytywy lecznicze. Jest ona nade wszystko obfitym zarzewiem witaminy C, posiada również wiele witamin z gromady B (B1, B2, B3, B6, kwas foliowy), witaminy A i E, jest bogata w polifenole i dodatkowo pektyny, inaczej gatunek błonnika pokarmowego, jaki rozpuszcza się w cieczy.

To wciąż nie całość, bo w tych jagodach znajdziemy również: selen, cynk, miedź, potas, fosfor, magnez, sód, żelazo i wapń.
Oraz jeszcze coś: w ogóle nie jest wysokokaloryczna. Tak więc konsumujmy borówki, póki posiadamy je do kupienia, bo to wyłącznie zdrowie.

Jeśli ktoś ma działkę albo ogródek, będzie mógł wyekwipować się w sadzonki borowki amerykanskiej oraz zacząć jej hodowlę. Sadzonki borowki amerykańskiej dostępne są właściwie w każdym sklepie rolniczym. Można je siać przez pełny sezon, niemniej najlepiej czynić to wiosną i jesienią. Swoją drogą w taki sam sposób robi się ze wszystkimi roślinami. Praktycznie również będzie złożyć zamówienie na borówkowe sadzonki przez internet. W sieci wynajdziemy multum ofert w tym aspekcie. Starczy zatem w daną przeglądarkę internetową wprowadzić hasło: borówka amerykańska sadzonki, a już po chwili przed swoimi oczyma przedstawi się mnogość witryn proponujących najczęściej dwu lub trzyletnie sadzonki, które już w nadchodzącym sezonie winny zaowocować.

sadzonki borowki amerykanskiej


Planując uprawę borówki, należy spełnić kilka zasad, żeby swoje działania nie poszły na marne. Sadzonka winna zostać posadzona na stanowisku słonecznym i odgrodzonym od wiatrów. Należy także przyszykować dla niej adekwatnie zakwaszone, przepuszczające i dodatkowo zasobne w substancje żywnościowe podłoże.

Jesienny czas za pasem, toteż używajmy z ofert typu: borówka amerykańska sadzonki bądź sadzonki borowki amerykanskiej i urządzajmy domowe hodowle.

Dodaj komentarz