W jaki sposób stwierdzić, czy posiadamy niejednolitą przegródkę nosową?

Ostatnimi czasy zaaprobowałem pracę laryngologa. Moje dziecko od pewnego czasu ma kłopot z oddechem. Podczas nocy spostrzegliśmy, że wzdycha tylko przez usta, co skutkuje suchym przełykiem i łapie w mgnieniu oka zapalenie krtani. Równocześnie co chwilę ma katar, jaki niejednokrotnie finalizuje się podaniem antybiotyku, jako że nie da rady prawidłowo oczyścić zatok, a bakterie posiadają idylliczne położenie do rozwijania się i czynią swoje. Wypatrzyliśmy nadzwyczaj rekomendowanego poprzez mamy doktora i zapisaliśmy się na odwiedziny. Niesłychanie miły pan lekarz zajrzał dziecięciu do gardełka, poświecił w tamtym miejscu latarką, mimo to niestety nie obyło się bez szlochu, gdyż musiał zastosować patyczek, żeby unieruchomić sobie buzię. Moj maluch tego nie znosi. Na szczęście dokonał to niezmiernie szybko.

wziernik nosowy

Wziernik nosowy – użytwczne urządzenie do badania nosa

Potem zabrał się za oglądanie noska. Kiedy wziął do ręki wziernik nosowy
moje dziecko usiadło przerażone, gdyż w życiu czegoś tego typu nie widziała. Widząc to, doktor pierw pozwolił jej pooglądać taki podejrzany sprzęt plus zaznajomić się z nim. Wziernik nosowy, podług mej córeczki, wyglądał niby dziobek kaczki, jaka chce porozglądać się w jej nosie, czy nie ma tam czegokolwie do skonsumowania. Precyzyjnym ruchem doktor łagodnie wetknął wziernik do nosa oraz nieznacznie go rozszerzył, doświetlając sobie światełkiem powieszonym na głowie. Zdołał w taki sposób niezwykle starannie plus skrupulatnie zobaczyć, co dzieje się w niewielkim nosku. Wziernik nosowy pozwolił szybko wykryć przyczynę poprzednich problemów mej córki ze zdrowiem. Okazało się, iż ma niejednolitą przegrodę w nosie, mimo że przenigdy nie miała złamanego nosa. Z tej przyczyny jedna dziura w nosku była całkowicie niedrożna i w tamtym miejscu zarazki mogły spokojnie się rozwijać, nie bojąc się, że żyją w przeciągu. Wystarczyło niewielkie narzędzie jak wziernik nosowy w zwinnych rękach lekarza, aby parunastomiesięczne uciążliwości zdiagnozować oraz być w stanie walczyć z zarzewiem problemu.

Dodaj komentarz