W jakim charakterze ubrać się do pierwszej komunii?

Wiosna nadchodzi wielkimi krokami, powoli jest coraz goręcej toteż chętnie zakładamy lekkie ubrania. To dobrze, iż jeszcze większą atencję przywiązujemy do tego, jak się prezentujemy. Niejeden pragnie mieć swój własny styl. By kompletnie spojrzeć na społeczeństwo trzeba udać się w miejsce, w którym odnajdziemy całą gamę najróżniejszych środowisk. Sprzyjają ku tej sytuacji choćby msze święte w niedzielę a do tego najróżniejsze uroczystości – moda weselna, moda na pogrzeby, będzie coś również coś dla dzieciaków – chrzty a także komunię. Z racji nawiązania do czasu wiosny idealne będzie wzięcie pod rozwagę pierwszej komunii.

bolerko komunijne

Już w okolicach listopada zaczynają się przymiarki do kostiumów. Kłopotliwe decyzje opiekunów – czy powinniśmy ubrać wszystkie osoby tak samo? Co ze współczesną odrębnością? Jak pokazać siebie? (a raczej – „jak pokazać co się w największym stopniu podoba mojej mamusi”). Dawne czasy były mniej skomplikowane. Raczej nie było wyboru zatem dzieci dostawały bieluteńkie alby, młodzieńcy krótkie łącznie ze spodniami, młode damy miały możliwość w najlepszym wariancie wyróżnić się wiankiem z naturalnych kwiatów nie zaś perełek z plastiku.

Czas maja a także czerwca to już zarodki pierwszych wysokich temperatur, lecz też pierwszych załamań pogodowych. Przy chłodniejszych dniach skórę ratowało bolerko, w takim przypadku szyte specjalnie na tę okoliczność bolerko komunijne. Z futerka, atłasowe, z miękkiej bawełny, czy też znacznie mniej kosztowne lecz ze zwykłego poliestru. Bieluteńkie. Tylko na ramiona albo na długaśne rękawy. Takim elementem była szansa się odróżnić!
Została też sprawa mało zamożnych rodzin – z którejś strony młoda dama otrzymuje przeważnie po dojrzalszej siostrze bolerko komunijne – bez znaczenia, że nie jest już modne. Z odmiennej, przy identycznych ubraniach nie będą zauważalne żadne społeczne różnice.

Własny styl winniśmy zatrzymać w domostwie – w kościele powinniśmy się modlić. Bóg nie patrzy na bolerko komunijne bądź futra, ani jednakowo w jaki sposób ktoś został uczesany. Ważna jest dusza oraz czyny. Tak wygląda świętość.

Dodaj komentarz