Wszystko o stylu glamour

Styl glamour jest dość nowym kierunkiem w świecie architektury wnętrz. Ludziom kojarzy się on głównie z bogactwem i przepychem, jednak te dwie cechy niekoniecznie dobrze go opisują. Ławy glamour to bowiem przede wszystkim elegancja, klasa, szyk i luksus. Podobnie można opisać cały ten wyjątkowy styl architektoniczny, który zdecydowanie wyróżnia się na tle innych kierunków związanych z projektowaniem wnętrz.

Pomieszczenie zaaranżowane według zasad stylu glamour zachwyci wszystkich przede wszystkim swoim blaskiem. Na pewno nie zabraknie w nim wyrobów o dużym połysku, które będą przypominać tafle wody bądź niesamowicie gładkie powierzchnie. W pomieszczeniach glamour często też wykorzystuje się grę światła, uzyskując przy jej pomocy niesamowite efekty wizualne. Oczywiście znaczenie mają same lampy dające to niezwykłe światło, bo i one muszą być koniecznie glamour, jeśli mają się pojawić w pomieszczeniu o cechach tego architektonicznego stylu.

Choć projektując jakiekolwiek pomieszczenie, każdy w pierwszej kolejności dobierze do niego ławy glamour czy inne wyroby meblarskie, nie można też tutaj zapominać o zainwestowaniu w specjalne dodatki. To właśnie one sprawiają, że dowolny pokój może stać się nagle miejscem glamour. Ozdoby pełnią w tym stylu bardzo ważną rolę, gdyż to one są zazwyczaj najbardziej luksusowe i ekskluzywne. Pojawiają się wśród nich starodawne obrazy umieszczone w złotych bądź srebrnych ramach, niesamowite żyrandole czy nawet wielobarwne dywany. Każda z tych rzeczy powinna cechować się wysoką jakością. W przeciwnym wypadku nie będzie można powiedzieć, że zaaranżowane w ten sposób pomieszczenie jest luksusowe.

Architekci wnętrz wciąż mają pewne problemy z kreowaniem pomieszczeń w stylu glamour. Choć w sklepach bez trudu można dziś kupić wspaniałe ławy glamour, niełatwo je połączyć z pozostałymi akcesoriami czy innymi wyrobami meblarskimi. Ten, komu jednak uda się to wszystko zrobić, będzie zdumiony osiągniętym efektem. Pomieszczenie w stylu glamour po prostu nie może wyglądać źle.

Dodaj komentarz