Psychiatra kraków

Jeśli brakuje nam sił do życia, odczuwamy wielki niepokój i nieuzasadniony lęk, mamy problemy ze snem i koncentracją, to potrzebujemy pomocy specjalisty. Takim specjalistą jest psychiatra kraków. Kiedy nasz stan jest już drastyczny, trwa bardzo długo, a życie nie sprawia nam żadnej przyjemności to wtedy wizyta u lekarza, takiego jak psychiatra kraków jest absolutną koniecznością. 

 

Zaburzenia psychiczne 

 

Lekarz psychiatra kraków zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem wszelkich chorób i  zaburzeń psychicznych. Jego zadaniem jest także pomoc w radzeniu sobie z objawami oraz docieraniem do przyczyn psychicznych dolegliwości. Psychiatra kraków zajmuje się leczeniem chorób psychicznych, do których należą m.in. depresja, choroba afektywna dwubiegunowa, różnego rodzaju fobie, manie, zaburzenia lękowe oraz schizofrenia. Każdy pacjent jest traktowany przez specjalistę indywidualnie, ponieważ objawy przejawiają się w różny sposób. 

Lekarz psychiatra z Krakowa

Psycholog, czy psychiatra

 

Różnica między tymi dwiema profesjami jest kolosalna. Tylko psychiatra kraków może prowadzić z pacjentem leczenie farmakologiczne. Psycholog z kolei zajmuje się codziennymi problemami i rozwiązywaniem problemów pacjenta. Nie może on prowadzić leczenia farmakologicznego, dlatego że jego kompetencje są niższe niż lekarza takiego jak psychiatra. Innymi słowy, psychiatra kraków dokonuje diagnozy oraz rozpoznaje choroby takie jak np. depresja i prowadzi leczenie farmakologiczne. Psycholog natomiast zajmuje się rozpoznaniem depresji, analizą biologiczno-psychiczną pacjenta, który poza leczeniem farmaceutycznym może wymagać zastosowania psychoterapii.

Dowiedz się więcej na https://centrumrefleksja.pl/team/lek-psychiatra-andrzej-kras/!

Rekomendowane artykuły