Terapia manualna Kraków

Terapia manualna Kraków jest to metoda leczniczo-diagnostyczna, która polega na wspomaganiu leczenia schorzeń narządów ruchu, głównie przy chorobach kręgosłupa i zwyrodnieniach stawów. Jest to jedna z metod fizjoterapii opartą na biomechanice i funkcji układu ruchu człowieka. Terapia manualna Kraków dotyczy pracy ze wszystkimi stawami, więzadłami i mięśniami. Jej celem jest przywrócenie właściwej ruchomości stawów wraz ze zminimalizowaniem dolegliwości bólowych. 

Korzyści, które daje terapia manualna Kraków

Terapia manualna Kraków jest przydatna tam, gdzie występuje ból i ograniczenie ruchu w stawie. Efekty najszybciej są widoczne w przypadku stanów przeciążeniowych tkanek. Natomiast w stanach pooperacyjnych w sposób znaczny przyspiesza i poprawia funkcjonowanie aparatu ruchu. Główną zaletą terapii manualnej jest to, że proces leczenia opracowywany jest indywidualnie do pacjenta.  Do najczęściej występujących korzyści można zaliczyć także: zmniejszenie bólu, zwiększenie ruchomości stawów oraz poprawę elastyczności i ruchomości tkanek wraz ze zmniejszeniem stanów zapalnych tkanek miękkich i zmniejszeniem napięcia mięśni. 

Terapia manualna Kraków

Terapia manualna Kraków – kiedy jest najbardziej efektywna?

Na samym początku warto wspomnieć, iż aby przynieść zadowalające rezultaty, musi być wykonywana przez specjalistów. Terapeuta manualny to osoba, która jest wykształcona, potrafi właściwie diagnozować i leczyć zaburzenia i stany pourazowe. Aby jak najszybciej osiągnąć oczekiwane efekty, powinna być wykonywana w sposób regularny według zaleceń lekarza. 

Aby dowiedzieć się więcej, wejdź na https://medichouse.com.pl/

Rekomendowane artykuły