Hupercyna jest to związek chemiczny tworzony z chińskiego widłaka goździstego. Działanie tej rośliny zostało odkryte wiele lat temu. W tradycyjnej medycynie chińskiej była powszechnie stosowana do zbijania gorączki, polepszenia krążenia krwi, a także do łagodzenia obrzęków. W Chinach hupercyna ma status leku. Związek ten jest pozyskiwany zarówno ze źródła roślinnego, jak i tworzony syntetycznie. Ciekawym zjawiskiem stanowi fakt, że bez względu na rodzaj pochodzenia, jej różnica w działaniu jest praktycznie znikoma.

Czy hupercyna jest bezpieczna dla organizmu?

Wielokrotne badanie prowadzone przez długi okres czasu udowodniły, że hupercyna jest środkiem całkowicie bezpiecznym dla organizmu. Nie jest toksyczna ani dla ludzi, ani dla zwierząt. Ciekawostką stanowią spekulacje dotyczące możliwości stosowania hupercyny do leczenia Alzheimera w przyszłości. 

jak działa hupercyna

W jaki sposób działa hupercyna?

Osoby badające ten związek jednogłośnie stwierdzają, iż hupercyna wykazuje działanie nootropowe-prokognitywne, a prościej mówiąc – ma znaczny wpływ na poprawę kojarzenia faktów, polepsza pamięć, zwiększa motywację do działania czy skupienie, ale również umożliwia szybsze uczenie się. 

Jak dawkować hupercynę?

Istotną kwestią stanowi pytanie odnośnie optymalnej dawki. Dzięki temu, że hupercyna rozpuszcza się w wodzie, nie ma konieczności łączenia jej z posiłkiem. Optymalna dawka tego związku powinna sięgać od 50 do 200 mikrogramów w ciągu doby. Pomimo, że można ją rozdzielać na kilka mniejszych porcji, aby móc odczuć lepsze działanie hupercyny zalecane jest stosowanie jej w jednej, większej dawce. 

Po więcej informacji wejdź na https://profi-suple.net/.

Rekomendowane artykuły