Badanie USG barku w Krakowie – bezpieczna i skuteczna metoda diagnostyczna

Przygotowania do USG barku

Badanie ultrasonograficzne USG barku Kraków to jedna z najważniejszych metod diagnostycznych stosowanych w przypadku pacjentów. USG to metoda diagnostyczna polegająca na wizualizacji narządów, tkanek miękkich i stawów za pomocą fal ultradźwiękowych. 

Zalety USG barku

USG barku Kraków to metoda diagnostyczna, która ma wiele zalet. Jest to badanie bezpieczne, nieinwazyjne i bezbolesne. W odróżnieniu od innych metod diagnostycznych, takich jak rentgen, USG nie wymaga narażania organizmu na promieniowanie jonizujące. Dzięki temu jest bezpieczne dla pacjenta i nie powoduje skutków ubocznych. Ponadto, USG barku Kraków umożliwia wczesne wykrycie chorób stawów barkowych, co jest kluczowe dla skutecznej terapii i wyleczenia choroby.

Przebieg badania 

Przed rozpoczęciem badania USG barku Kraków pacjent musi zdjąć ubranie z górnej części ciała, aby umożliwić bezpośredni dostęp do barku. Następnie pacjent kładzie się na leżance w pozycji wygodnej dla siebie. Lekarz nakłada na bark żel ultradźwiękowy, który pozwala na lepszą transmisję fali ultradźwiękowej z sondy na skórę. Następnie lekarz przykłada sondę USG barku Kraków i przesuwa ją po jego powierzchni, uzyskując w ten sposób obraz wewnętrznych struktur stawu barkowego. Badanie trwa zwykle około 15-20 minut.

USG barku Kraków

Ważne informacje

Przed przystąpieniem do badania USG barku Kraków pacjent powinien poinformować lekarza o wszelkich dolegliwościach, chorobach oraz o przyjmowanych lekach. Nie ma przeciwwskazań do wykonania badania USG barku Kraków, jednak w przypadku pacjentów z implantami metalowymi lub skłonnych do alergii na żel ultradźwiękowy, konieczna może być zmiana metody diagnostycznej.

Więcej informacji na stronie: https://ultragen.pl/

Rekomendowane artykuły