Co pomaga na łysienie?

Z problemem łysienia zmaga się większość mężczyzn i kobiet w Polsce, a często nawet dzieci. Nasz kraj, według kanadyjskich badań, jest na ósmym miejscu w skali świata pod względem ilości łysiejących osób. Utrata włosów dotyczy aż 50% mężczyzn poniżej 50 roku życia. Jakie są przyczyny takich statystyk? Jak skutecznie leczenie łysienia nowy sącz?

 

Przyczyny i objawy

 

Jedną z głównych przyczyn łysienia jest nadmiar męskich hormonów, które wpływają na cykl życia włosa. Przyczynia się do tego również tryb życia – stres, dieta, niedobór witamin. Część z nich jest oczywiście uzależniona od różnych chorób, zaś to jak będzie przebiegało łysienie zależy od jego rodzaju.

 

Jak rozpoznać leczenie łysienia nowy sącz, aby móc skutecznie działać? Przede wszystkim objawia się nadmierną utratą włosów. Normy ich wypadania są w granicach 50 do 100 włosów dziennie. Powinniśmy też zwracać uwagę na nadmierny łupież lub łojotok, które przyczyniają się do łysienia. 

Co pomaga na łysienie?

Metody leczenie łysienia nowy sącz

 

Dostępne metody leczenia dobierane są do przyczyny utraty włosów. Łysienie spowodowane czynnikami zewnętrznymi jak niedobór witamin będzie prostsze niż w przypadku nadmiaru hormonów. Najpopularniejszymi sposobami leczenie łysienia nowy sącz są wcierki i odżywki do włosów, mezoterapia oraz dobrane przez specjalistę leki spowalniające wypadanie lub aktywuje ich wzrost. Bardziej radykalne są implanty sztucznych włosów oraz przeszczep własnych. Te metody są jednak kosztowne i mało skuteczne, bo tworzą jedynie kamuflaż, a nie powodują odrastania włosów. https://wiecznie-mlodzi.pl/leczenie-lysienia/

Rekomendowane artykuły