Laserowe usuwanie żylaków

Żylaki to problem dotykający nie tylko kobiety, ale także i mężczyzn. Jest to bardzo delikatny i nieprzyjemny temat, którego nawet osoby dotknięte tą dolegliwością starają się unikać. Na szczęście, istnieje wiele metod walki z tym problemem, jedną z nich jest laserowe usuwanie żylaków.

 

Czym są żylaki?

 

Żylaki to przypadłość dotycząca najczęściej dolnych kończyn, ud oraz łydek. Przeważnie pojawiają się w żyłach powierzchniowych, rzadko w głębokich. Są zatem widoczne, żylaki to kręte, rozszerzone, często wypukłe żyły. Pojawiają się przy problemach krążeniowych, gdy krew cofa się do naczyń powierzchniowych, których budowa nie jest przystosowana do jej dużej ilości. Żylaki mogą występować pokoleniowo (jako rodzinna przypadłość), ale mogą też być problemem nabytym przez osoby starsze albo otyłe. 

Laserowe usuwanie żylaków

Jakie mogą być powikłania przy żylakach?

 

Bardziej niebezpieczne od żylaków są schorzenia nimi spowodowane, na przykład zakrzepica czy stany zapalne żył. Uciążliwe są również objawy towarzyszące żylakom, między innymi obrzęki nóg, mrowienia, czy nawet kurcze mięśni. Mimo, że nie jest to przypadłość bardzo przeszkadzająca w życiu codziennym, jest bardziej widoczna niż odczuwalna, to powinno się je leczyć właśnie ze względu na ryzyko powikłań. Laserowe usuwanie żylaków może być rozwiązaniem. 

 

Czym jest laserowe usuwanie żylaków?

 

Laserowe usuwanie żylaków jest nowoczesną metodą usuwania tego problemu. Polega ona na wprowadzeniu niewydolnej żyły do światła lasera i nie wymaga nacinania skóry, zabieg odbywa się na skórze pacjenta. Dużą zaletą jest więc brak blizn. Całość zabiegu trwa od 2 do 3 godzin i nie wymaga znieczulenia ogólnego. https://www.laser.opole.pl/

Rekomendowane artykuły