Chirurg stomatolog kraków

Różnica między chirurgiem a stomatologiem

Dentysta jest specjalistą, który zajmuje się funkcjonowaniem i leczeniem chorób zębów, języka i błony śluzowej. Podczas bólu zęba sięga się jego opinię. Natomiast chirurg stomatolog kraków może wykonywać zabiegi chirurgiczne w całej jamie ustnej. Może przeprowadzić operacje, zabiegi rekonstrukcji w obrębie jamy ustnej, a nawet przeprowadzać rehabilitacje, aby wrócić do pełnej sprawności. Chirurg stomatolog kraków może zajmować się także niektórymi chorobami dentystycznymi, na przykład paradontozą czy wadą zgryzu.

Kiedy warto udać się do chirurga?

Chirurg stomatolog kraków pomoże nam, gdy dentysta nie jest w stanie nic zrobić i odsyła do chirurga. Na pewno z usunięciem zębów, ekstrakcją zęba złamanego czy z wprowadzeniem implantów trzeba udać się do chirurg stomatolog kraków. Dodatkowo wszelkie zabiegi związane z operacjami w jamie ustnej trzeba przeprowadzać u profesjonalnego chirurga. Chirurg stomatolog kraków zajmuje się również nowotworami jamy ustnej i kości twarzoczaszki, więc gdy istnieje ryzyko raka, należy się jak najszybciej do niego udać.

 

chirurg stomatolog Kraków

Jak wybrać odpowiedniego chirurga?

Zabiegi przeprowadzane przez chirurg stomatolog kraków, różnią się od siebie inwazyjnością czy czasem trwania. Na pewno wybierając chirurg stomatolog kraków powinno się brać pod uwagę to czy lekarz informuje o przebiegu całej procedury, wyjaśnia i odpowiada na wszelkie pytania. Dba o higienę i atmosferę z pacjentem, aktualizuje narzędzia pracy i jest na bieżąco z nowinkami stomatologicznymi.

 

Zobacz więcej na https://belldent.pl

Rekomendowane artykuły