Endodoncja Kraków

Wiele osób często ignoruje zdrowie swoich zębów, narażając się przy tym na ich choroby i osłabienie. Należy pamiętać, że nieleczone dolegliwości uzębienia takie jak na przykład próchnica, mogą prowadzić do uszkodzenia nerwów i naczyń krwionośnych naszego uzębienia. W takim przypadku, aby cieszyć się pięknym uśmiechem, należy zastosować leczenie endodontyczne- inaczej kanałowe. Czym w takim razie jest endodoncja Kraków?

Jak wygląda leczenie kanałowe – endodoncja kraków?

Wiele osób ze względu na strach przed leczeniem kanałowym decyduje się na wyrwanie zęba. Warto wiedzieć, endodoncja Kraków stale się rozwija, więc leczenie często możemy przeprowadzić prawie bezboleśnie, w bardzo krótkim czasie- nie warto więc rezygnować z naszego uzębienia. Ratowanie chorego zęba zaczyna się od zrobienia zdjęcia rentgenowskiego- to właśnie na jego podstawie lekarz ocenia długość i kształt kanałów. Następnie pod znieczuleniem miejscowym, lekarz je otwiera, usuwa zainfekowaną bądź martwą miazgę, osusza miejsce poddane zabiegowi, a na samym końcu- uzupełnia ubytki.

endodoncja kraków

Przeciwwskazania do leczenia endodontycznego

Mimo że endodoncja Kraków jest bardzo rozwiniętą dziedziną stomatologii, a leczenie kanałowe wykonane przez doświadczonego lekarza nie niesie za sobą żadnych powikłań, warto wziąć pod uwagę przeciwwskazania do wykonania takiego zabiegu. Osoby borykające się między innymi z wrodzoną wadą serca, schorzeniami nerek i stawów, przebytym zapaleniem wsierdzia, bądź nawet z obniżoną odpornością przed leczeniem powinny poinformować stomatologa o swoich przypadłościach. Dowiedz się więcej tutaj: https://belldent.pl/endodoncja/

Rekomendowane artykuły