Endodoncja mikroskopowa Kraków

Piękny uśmiech to marzenie każdej osoby, mimo to jednak wiele z nich zapomina o zachowaniu prawidłowej higieny jamy ustnej i regularnym leczeniu uzębienia, co prowadzi do poważniejszych schorzeń. Nieleczona próchnica może prowadzić do uszkodzenia miazgi naszego zęba, a ta dolegliwość wymaga jak najszybszego leczenia endodontycznego- inaczej kanałowego. Przy bardzo dużych ubytkach uratowanie zęba umożliwi nam endodoncja mikroskopowa Kraków.

Różnica między mikroskopowym a tradycyjnym leczeniem kanałowym

Wyleczenie zęba z uszkodzonymi nerwami i naczyniami krwionośnymi wymaga dużej dokładności i precyzyjności. W porównaniu do tradycyjnej metody endodoncja mikroskopowa Kraków odbywa się przy użyciu mikroskopu. Takie leczenie pozwala starannie naprawić zęba, dając możliwość udrożnienia bardzo wąskich kanałów korzeniowych. Mimo że przebieg leczenia z użyciem mikroskopu nie różni się od tradycyjnego, dzięki niemu stomatolog może zauważyć najmniejsze odgałęzienia i kanały boczne, wykonując zabieg dogłębnie i szczegółowo.

endodoncja mikroskopowa kraków

Cena leczenia kanałowego z użyciem mikroskopu – endodoncja mikroskopowa kraków

Mimo że endodoncja mikroskopowa Kraków może być refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia, terminy potrafią być bardzo odległe a ból zęba nieustępliwy. Z tego powodu wiele osób decyduje się na wizytę prywatną, jej cena zazwyczaj jest kwestią indywidualną. Zależy ona ilości ubytków w zębie wymagających uzupełnienia i tego, czy konieczna będzie powtórne leczenie. Pomimo tego jesteśmy w stanie mniej więcej określić, jaki jest przedział cenowy takiej usługi- jedna wizyta to koszt zazwyczaj 300 zł, ale potrafi sięgać nawet do 950 zł. Dowiedz się więcej tutaj: https://belldent.pl/endodoncja/ 

Rekomendowane artykuły