Implant zęba kraków

Dzisiejsza medycyna w przypadku utraty zęba, która może mieć duże konsekwencje zdrowotne, pozwala na wiele możliwości rozwiązania tego problemu. Jedną z nich jest zastosowanie implant zęba kraków, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem pacjentów gabinetów stomatologicznych.

implant zęba kraków

Implant zęba – co to takiego?

W dużym uproszczeniu implant zęba kraków to proteza zęba, która ma na celu zastąpienie brakującego uzębienia. Jednakże tak naprawdę, proteza to ruchomy element wykonany z porcelany lub akrylu (ząb) na akrylowej płycie. Do dziąseł jest mocowana specjalnymi kremami lub za pomocą metalowych konstrukcji.
Implant zęba kraków to śrubka umieszczana w kości szczęki albo żuchwy i ma za zadanie zastąpienie korzenia zębowego. Po pewnym czasie od założenia łączy się z tkanką kostną. Następnie zakłada się łącznik i koronę zębową, które mają na celu uzupełnienie ubytku.

Rodzaje implant zęba kraków

Implant zęba kraków możemy dzielić ze względu na materiał, z którego jest wykonany. Do wyboru mamy implanty tytanowe lub cyrkonowe. Ten pierwszy charakteryzuje się dużą wytrzymałością i dobrym połączeniem z kością. Inną możliwością jest wszczepienie stworzonego z tlenku cyrkonu. Cechują go podobne właściwości jak tytanowy, jednak nie każdy stomatolog umie go właściwie umieścić w jamie ustnej.
Inny podział występuje ze względu na upływ czasu potrzebnego, by doświadczyć efektów. Implant zęba kraków jednofazowy zakłada się podczas jednej wizyty. Finalnie pacjent opuszcza gabinet z gotowym zębem. Jeśli problem z brakiem uzębienia jest bardziej zaawansowany, wtedy zaleca się założenie odpowiednika dwufazowego. Na początku umieszcza się sam implant, a następnie po kilku miesiącach koronę.

Więcej na https://belldent.pl/implanty/

Rekomendowane artykuły