Nieoperacyjne leczenie żylaków

Z problem żylaków ma do czynienia coraz więcej Polaków w każdym przedziale wiekowym. Ta choroba nie omija ludzi młodych, czy nawet tych bardzo aktywnych na co dzień. Często przyczyną żylaków może być siedzący tryb życia, dziedziczność genów czy inne schorzenia, które mogą się przyczynić do ich powstania. Dziś istnieje wiele nieoperacyjne leczenie żylaków, dzięki czemu zabiegi są bezpieczniejsze i nie pozostawiają dodatkowych blizn.

Nieoperacyjne leczenie żylaków

Najpopularniejsze metody

Nieoperacyjne leczenie żylaków staje się coraz bardziej popularne wśród pacjentów. Jedną z metod jest wykorzystanie lasera lub pary wodnej. Te nieinwazyjne metody pozwalają skutecznie usunąć zmiany żylakowe bez zbędnych dodatkowych blizn i znamion. Inna metoda nieoperacyjne leczenie żylaków to skleroterapia, która polega na wprowadzeniu w żyły specjalnej substancji chemicznej, która działa wykrzepiająco na żylaki. Do zabiegów nieinwazyjnych zalicza się także metodę wykorzystującą fale radiowe. W dodatku istnieje możliwość zamykania żylaków klejem. Dzięki tej metodzie dochodzi do zasklepienia zmian żylakowych.

Nawet prąd

Nieoperacyjne leczenie żylaków obejmuje także metody wykorzystujące prąd. Taki termiczny sposób powoduje zamknięcie się naczyń, a żylaki zostają zasklepione. Procedura zamykania żył jest bezpieczny i bezinwazyjny. Skuteczność tej metody jest oceniania na ponad 90%. Po tym zabiegu, jak i pozostałych należy używać pończoch uciskowych, które są jednym ze sposobów na rekonwalescencję.

Więcej na https://www.laser.opole.pl/leczenie-zylakow.html

Rekomendowane artykuły