Ile kosztuje komora hiperbaryczna?

Jak można zauważyć, nie jesteśmy w stanie się sami leczyć ani rehabilitować. Przeszkodę stanowi szeroka wiedza na temat każdego schorzenia i sam sprzęt, który jest potrzebny, a nawet niezbędny do wykonania wielu zabiegów. Jednym z przykładów tego niezbędnego sprzętu jest komora baryczna. Ile kosztuje komora hiperbaryczna i jakie ma właściwości?

 

Do czego używana jest i jak wygląda komora hiperbaryczna?

 

Do wykonywania terapii tlenowej, hiperbarycznej. Ta terapia byłaby niemożliwa bez użycia komory, ponieważ to w niej odbywa się cały proces. A więc wiele ośrodków nie może się zastanawiać nad tym, ile kosztuje komora hiperbaryczna, jej zakup jest po prostu konieczny. Pacjent może w niej leżeć lub siedzieć, w zależności od kształtu komory.  Kiedy znajduje się w komorze, oddycha tylko czystym tlenem przy różnych ciśnieniach pochodzących z trzech atmosfer. Komora hiperbaryczna jest jak pomieszczenie, bardzo szczelne i wykonane z wyjątkowo grubego szkła i metalu.

Ile kosztuje komora hiperbaryczna?

Ile kosztuje komora hiperbaryczna?

Należy przyznać, iż to, ile kosztuje komora hiperbaryczna ma ogromne znaczenie dla szpitali czy innych ośrodków. Wiele z takich miejsc nie może pozwolić sobie na taki wydatek. Używane komory można znaleźć w cenie nawet do 40-50 tysięcy złotych, ale oczywiste jest, że do profesjonalnego miejsca taki zakup byłby raczej niekorzystny. Właśnie dlatego ośrodki medyczne muszą zapłacić około 100-130 tysięcy złotych za jedną komorę, aby mieć pewność, że będzie w nienagannym stanie. https://www.enpol-ltd.pl/pl/baza_wiedzy/ile_kosztuje_komora_hiperbaryczna_

Rekomendowane artykuły