Chirurg stomatolog kraków bronowice

Kim jest chirurg stomatologiczny?

Chirurg stomatolog kraków bronowice musi znać się na ortodoncji, protetyce, chirurgii szczękowo-twarzowej, radiologii stomatologicznej i szczękowo-twarzowe, chirurgii plastycznej oraz chirurgii stomatologicznej. Dodatkowo chirurg stomatolog kraków bronowice powinien posiadać wiedzę z zakresu chorób twarzoczaszki, tkanek miękkich twarzy, jamy ustnej i szyi. Chirurg stomatolog kraków bronowice również ma wiedzę na temat nowotworów jamy ustnej.

chirurg stomatolog kraków bronowice

Jakie zabiegi może przeprowadzić chirurg?

Chirurg stomatolog kraków bronowice może wykonać wiele zabiegów. Przede wszystkim zajmuje się wszelkimi zabiegami, które polegają na usuwaniu zębów czy wprowadzaniu implantów. Dzięki nowoczesnej metodzie leczenia, możliwe jest również to, że chirurg stomatolog kraków bronowice przeszczepia zdrowego zęba w miejsce ubytku. Oprócz tego chirurg stomatolog kraków bronowice wykonuje zabiegi operacyjne. Do zabiegów należą również zabiegi rekonstruujące lub korygujące jamę ustną.

Czy są jakieś przeciwskazania?

Zanim dojdzie do zabiegu to chirurg stomatolog kraków bronowice powinien przeprowadzić diagnostykę na podstawie sprzęt radiologii stomatologicznej i szczękowo-twarzowej. To znaczy, że wykonuje się zdjęcia rentgenowskie. Oprócz tego wykonuje się tomografię komputerową, rezonans magnetyczny, badania USG. Chirurg stomatolog kraków bronowice powinien poinformować jakie przeciwwskazania zwalniają z konkretnych zabiegów. Mogą to być uczulenie na znieczulenie, przewlekłe infekcje czy choroby. Dowiedz się więcej tutaj: https://belldent.pl/chirurgia/

Rekomendowane artykuły