Czepki eeg

Rynek medyczny oferuje wiele czepki eeg, które są stosowane podczas elektroencefalografii. Jest to badanie, które pozwala przebadanie pracy mózgu, które przeprowadza się, kiedy u pacjenta występują silne bóle głowy, nawracające omdlenia czy zaburzenia snu.

sprzęt medyczny

Oferta rynkowa czepki eeg

W sprzedaży dostępny jest szeroki wybór czepki eeg, są to m.in.: czepki elektrodowe, czepki gumowe, czepki silikonowe, regulowane, Vario, Schroter, ECI ElectroCap, GVB, MultiCap.
Dodatkowo producenci zapewniają różne rozmiary czepków – odpowiednie dla osób dorosłych, a także dla dzieci. Ponadto w sklepach medycznych można znaleźć automatyczne czepki egg, które skutecznie skracają czas zakładania elektrod na głowę. Miejsca przypięcia elektrod są już wyznaczone, dzięki czemu osoba wykonująca badanie nie musi robić tego sama. Dodatkowo ta metoda w większości przypadków jest równoznaczna z gwarancją wygody i komfortu pacjenta.

Zastosowanie czepki eeg

Początkowo przed rozpoczęciem badania na głowę pacjenta zakłada się czepki eeg, by móc potem móc swobodnie przejść do analizowania zmian występowania i właściwości fal mózgowych, które wiążą się z pracą komórek nerwowych, które są odpowiedzialne za budowanie kory mózgu. W zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta wykorzystuje się od kilkunastu do dwudziestu paru elektrod umiejscowionych na lewej i prawej półkuli oraz na linii pośrodkowej. Wynik badania jest przedstawiany na monitorze aparatu połączonego z czepki eeg.

Po więcej informacji wejdź na stronę: https://polems.pl/czepki_eeg.html!

Rekomendowane artykuły