Endodoncja Kraków

Endodoncja Kraków jest działem stomatologii zachowawczej. Zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem chorób tkanek okołowierzchołkowych i nieodwracalnych zapaleń miazgi zęba. Leczenie endodontyczne bądź kanałowe jest w tym przypadku podstawową metodą kuracji. Polega na oczyszczeniu kanałów korzeniowych zakażonej lub obumarłej miazgi zwanej również nerwem.

Sposoby leczenia w endodoncja Kraków

Leczenie kanałowe wykonuje się zazwyczaj za pomocą bardzo cienkich (od 0,06 do 0,40 milimetrowych) narzędzi piłująco-penetrujących. Nowoczesna endodoncja Kraków przy kontroli leczenia wykorzystuje mikroskopy operacyjne i endometry. Mikroskop endodontyczny pozwala operatorowi na obejrzenie wnętrza zęba i kanałów, natomiast endometr służy do dokładnego pomiaru głębokości kanału zębowego. Kolejnym krokiem jest wypełnienie kanałów gutaperką oraz uszczelniaczami. Pomocna w endodoncja Kraków jest diagnostyka rentgenowska, która wspiera badania endometrem i mikroskopami.

endodoncja w Krakowie

Szczegóły leczenia

Dział endodoncja Kraków i leczenie endodontyczne jest zalecane w przypadkach bardzo głębokich ubytków próchniczych, martwicy miazgi, przy złamaniu lub zwichnięciu zęba, oraz ze wskazań protetycznych przed wykonaniem korony lub mostu. Osobom objętym ubezpieczeniem zdrowotnym Narodowego Funduszu Zdrowia przysługuje refundacja leczenia wszystkich zębów przednich, czyli siekaczy i kłów. Natomiast leczenie zębów przedtrzonowych i trzonowych jest w pełni odpłatne. Osobom niepełnoletnim przysługuje darmowe leczenie zębów, które posiadają nie więcej niż trzy kanały.

Aby dowiedzieć się więcej na temat endodoncji, odwiedź stronę https://belldent.pl/endodoncja/!

Rekomendowane artykuły