Rehabilitacja po złamaniu Kraków

Większość ludzi w ciągu swojego życia doświadczyła albo otwartego, albo zamkniętego złamania kończyny. Jest to dość częsty rodzaj urazu występujący najczęściej u dzieci i młodzieży, ale również wśród dorosłych. Wystarczy nieuważnie iść po chodniku, ześlizgnąć się ze schodów czy upaść z roweru. Bardzo ważne jest jak najszybsze usztywnienie kończy, aby nie doszło do przemieszczenia się kości i móc uniknąć rehabilitacja po złamaniu Kraków. 

Rehabilitacja po złamaniu Kraków – kiedy należy rozpocząć?

Kiedy nadejdzie wyznaczony czas na zdjęcie gipsu z kończyny, lekarz podczas konsultacji dokładnie ją przebada, żeby ustalić czy się dobrze zrosła. Może nastąpić sytuacja, że lekarz podejmie decyzję o konieczności rozpoczęcia rehabilitacji. Nie należy zwlekać z umówieniem terminu! Lekarz decyduje również, jakie zabiegi dadzą oczekiwane efekty dla pacjenta. Należy pamiętać, że lekarz jest specjalistą i że każdy przypadek złamania jest inny!

rehabilitacja po złamaniu kraków

Jak wygląda przeprowadzenie rehabilitacji?

Rehabilitacja po złamaniu Kraków ma duże znaczenie, ponieważ podczas pierwszej wizyty fizjoterapeuta pokaże w jaki sposób układać ciało podczas trwania leczenia, gdyż niewłaściwa pozycja ciała może doprowadzić nawet do powstania zakrzepicy, która jest śmiertelnie niebezpieczna dla pacjenta. Ćwiczenia izometryczne, które są ważnym elementem podczas trwania rehabilitacji mają za zadanie wzmocnić mięśnie. Warto je regularnie przeprowadzać i przede wszystkim  stosować się do zaleceń lekarza i fizjoterapeuty, ponieważ rehabilitacja może trwać nawet przez kilka miesięcy, aby móc powrócić do pełnej sprawności! 

Jeśli zainteresował Cię artykuł – odwiedź nas https://medichouse.pl/

Rekomendowane artykuły