Endodoncja Warszawa

Chcesz odpowiednio zadbać o swoje uzębienie? Zmagasz się z problemami, bólem? Dowiedz się, czym zajmuje się endodoncja Warszawa.

Endodoncja Warszawa – czym się zajmuje

Endodoncja Warszawa to inaczej leczenie kanałowe zębów. Endodoncja Warszawa jest działem stomatologii zachowawczej Stosowane jest w przypadku martwicy i zapalenia miazgi zębowej oraz profilaktyką i leczeniem tkanek okołowierzchołkowych. Istotą leczenia kanałowego jest oczyszczenie zębów z miazgi, poszerzenie, odkażenie i wypełnienie za pomocą specjalnie do tego przeznaczonej substancji. Pacjenci często czują strach i mają obawy przed rozpoczęciem leczenia kanałowego z powodu stosowanych kiedyś bolesnych i długich metod leczenia. W obecnych czasach, jednak endodoncja Warszawa charakteryzuje się wykorzystaniem nowoczesnych metod i technologii. Dzięki nim, zabiegi przebiegają szybko i w znieczuleniu.

Endodoncja Warszawa

Endodoncja Warszawa – wskazania i przebieg leczenia

Wskazaniem do wdrożenia leczenia kanałowego jest przede wszystkim zgorzel miazgi. Charakteryzuje się on rozkładem miazgi przez bakterie gnilne, czemu towarzyszą stany zapalne, ból, nieprzyjemny zapach, gorzki smak w ustach. Stanu tego nie wolno lekceważyć, gdyż powoduje on rozprzestrzenienie się problemu na tkankę okołowierzchniową.
Obecnie leczenie obejmuje podanie znieczulenia, dzięki czemu możliwe jest bezbolesne odkrycie zęba i specjalistyczne usunięcie miazgi, odkażenie i oczyszczenie, a następnie wypełnienie specjalną masą stomatologiczną oraz założenie plomby.

Rekomendowane artykuły