Stomatolog Warszawa Mokotów

 

Chcesz zadbać o swój uśmiech? Myjesz zęby dwa razy dziennie, ale to nie wystarcza? Dowiedz się, czym zajmuje się stomatolog Warszawa Mokotów i jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej.

 

Stomatolog Warszawa Mokotów- czym się zajmuje

Stomatolog Warszawa Mokotów zajmuje się profilaktyką i leczeniem wielu chorób jamy ustnej. Ze względu na mnogość czynności, chorób i problemów, którymi zajmuje się stomatolog Warszawa Mokotów wyłoniło się wiele specjalizacji i dziedzin stomatologii.

Stomatolog Warszawa Mokotów

Stomatolog Warszawa Mokotów dziedziny:

  • endodoncja (stomatologia zachowawcza) – leczenie kanałowe, profilaktyka chorób i leczenie tkanek zębowych.
  • ortodoncja – leczenie wad zgryzu,
  • stomatologia dziecięca – leczenie zębów najmłodszych pacjentów,
  • chirurgia stomatologiczna – leczenie operacyjne,
  • chirurgia szczękowo-twarzowa – szersze leczenie niż w przypadku chirurgii stomatologicznej,
  • protetyka – przygotowywanie protez dentystycznych,
  • periodontologia – profilaktyka i leczenie chorób przyzębia,
  • zdrowie publiczne,
  • epidemiologia.

Stomatolog Warszawa Mokotów- jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej?

Podstawą prawidłowej higieny jamy ustnej jest systematyczność czyszczenia zębów. Oprócz tego, należy to robić w prawidłowy sposób – przynajmniej 2 minuty szczotkowania. Dodatkowo, należy wyeliminować szkodliwe przyzwyczajenia – należą do nich obgryzanie paznokci, ołówków, otwieranie butelek zębami czy rozgryzanie twardych np. cukierków. Ponadto,  należy kontrolować i ograniczyć palenie papierosów i nadmierne picie kawy bądź herbaty.

Rekomendowane artykuły