Kardiolog Kraków

Kardiologia jest to jedna z dziedzin medycyny skupiająca się na chorobach serca i naczyń krwionośnych oraz pierwotnych i nabytych ich wadach. Dodatkowo można wyróżnić kardiologię dziecięcą, kardiochirurgię, kardiologię nieinwazyjną i inwazyjną, a także hipertensjologię. Kardiolog Kraków jest to lekarz zajmujący się układem sercowo-naczyniowym. Z jego pomocy mogą korzystać przede wszystkim osoby, które zmagają się z nadciśnieniem, chorobą niedokrwienną serca i innymi wadami. 

Jakie choroby może leczyć kardiolog Kraków?

Najczęściej wymieniane choroby serca oraz naczyń krwionośnych to są przede wszystkim choroba wieńcowa, nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca oraz zaburzenie jego rytmu, miażdżyca, a także zapalenie mięśnia sercowe oraz nabyte i wrodzone wady serca. Kardiolog Kraków zajmuje się również pacjentami, którzy cierpią na zaburzenia pracy zastawek oraz z kłopotami po przebytym zawale serca.

kardiolog kraków

Kardiolog Kraków – jak wygląda wizyta?

Wizyta rozpoczyna się od przeprowadzenia szczegółowego wywiadu medycznego. Potem następuje wykonanie badania. Do podstawowych czynności można zaliczyć osłuchanie chorego czy zmierzenie ciśnienia tętniczego krwi. Do innych badań, które może podczas wizyty przeprowadzić kardiolog Kraków, można wymienić: EKG, RTG klatki piersiowej, holter EKG i ciśnieniowy, a także test dopplerowski i echo serca. Po przeprowadzeniu niezbędnych badań i zrobieniu dogłębnej analizy wyników, kardiolog Kraków może zaplanować konieczną drogę leczenia pacjenta. Może polegać ono na zmianie tryby życia i diety, ale również na przyjmowaniu określonych leków. W niektórych sytuacjach niezbędne może okazać się przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej informacji, odwiedź stronę https://medichouse.com.pl/

Rekomendowane artykuły